خانه / اخبار نهاد / نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای تحقق همدلی و هم زبانی در واحد نور

نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای تحقق همدلی و هم زبانی در واحد نور

نشست هم اندیشی “بررسی راهکارهای تحقق همدلی و هم زبانی” از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “اندیشه و اندیشمند” مربوط به ” اسفند ماه ۹۴” در تاریخ ششم اسفند ماه؛ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ با وقوع انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی برای نخستین بار درتاریخ ایران شکاف بین «دولت و ملت» پرشد و در دوره های پرصلابت خود، از جمله ۸ سال دفاع مقدس ثمرات خود را نشان داد و در عرصه های مختلف مقاومت و پایداری در برابر توطئه ها، دسیسه ها و دشمنی ها کارآمدی خود را پیش روی ملت و دولت ایران قرار داد. آخرین نمونه بارز همدلی و همزبانی نیز مقاومت ملت بزرگ ایران و پیروزی دیپلماسی جمهوری اسلامی در برابر قدرتهای جهانی و حصول توافق برجام بود که در ادامه، اسفند ماه هم انتخابات ملّی پیش رو بود.

نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور با موضوع”بررسی راهکارهای تحقق همدلی و هم زبانی در مسائل مهم کشور همچون انتخابات” با حضور ریاست محترم واحد، جناب آقای دکتر “صدرالدین متولی” برگزار شد.

وی در ابتدا در خصوص اهمیت شرکت در این امر مهم بعنوان یک وظیفه شرعی و ملی و اینکه انتخابات با شور و شعور خوبی برگزار گردد و ما بعنوان یک معلم دلسوز نظام اسلامی مسئول می باشیم تمامی دانشجویان و اطرافیان را به شرکت در این انتخابات دعوت نمائیم ، مطالبی را بیان داشتند.

دکتر متولی در ادامه تأکید کردند: در عرصه سیاسی نیز همچون ۳۸ سال گذشته «انتخابات» به عنوان یکی از مهمترین عرصه های تجلی همدلی و همزبانی که در آن اراده مردمی و مردم سالاری دینی بروز می یابد و نقش کلیدی در آینده و سرنوشت کشور و جامعه دارد، متجلی می شود. درواقع انتخابات یکی از مهمترین عرصه ها برای نمایش و تجلی همدلی و همزبانی است که البته شرایط و لوازم خاص خود را دارد. بدون تردید بایسته ها و ضرورت های یک انتخابات سالم، قانونمند و باشکوه از جمله این لوازم است که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. چراکه توجه به این ضرورت ها باعث می شود تا مردم با امیدواری بیشتر و انگیزه بالا در صحنه حاضر شده و فضای انتخابات، تبلور همدلی و همزبانی مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد.

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *