خانه / ویژه / متفرقه / اولین شورای زنان فرهیخته استان در واحد ساری

اولین شورای زنان فرهیخته استان در واحد ساری

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ اولین شورای زنان فرهیخته استان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسین۳۶۷_۴۳۹ ابراهیمیان؛ ریاست محترم نهاد و دکتر کیومرث نیازآذری؛ ریاست محترم واحد ساری و در تاریخ ۱۸ بهمن ماه ۹۴ برگزار شد.

دکتر ابراهیمیان در این نشست با بیان اینکه مطابق فرمایشات مقام معظم رهبری، آن‌چه که باید مایه‌ی افتخار باشد، تعداد بالای زنان روشنفکر، فعال فرهنگی و سیاسی و مجاهد است گفت: هر چه حضور زنان در اجتماع، فعال تر و مؤثرتر باشد کشور پیشرفته تر و توسعه یافته تر خواهد شد. لیکن میزان نقش و مشارکت زنان در جامعه بویژه در زمینه های اعتقادی، اجتماعی و فرهنگی تا حد زیادی وابسته به برخورد و نگرش آن جامعه نسبت به زن می باشد. از این رو فرهیختگی زنان ما، خصوصاً در جامعه دانشگاهی، رشد و بالندگی همه جهات را شامل می شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این شورا بتواند یک شورای استانی موفق و نمونه در راستای اهداف پیش بینی شده در آئین‌نامه باشد و اقدامات مؤثری انجام دهد. چرا که شناخت وضعیت زنان در زمینه های مختلف و ارائه راهبردها و برنامه های کارآمد در جهت رفع موانع و فراهم آوردن بستر مناسب به منظور ارتقاء جایگاه زنان در جامعه با توجه به الگوهای اسلامی و افزایش و توسعه فعالیت و مشارکت زنان در عرصه های علمی، پژوهشی، آموزشی، فرهنگی- اجتماعی دانشگاه و ارتقای جایگاه آنان در عرصه های مدیریتی از اهداف تشکیل این شورا است.

دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران یکی از مزایای تشکیل شورای بانوان را رسیدگی به مسائل و مشکلات بانوان در واحدهای دانشگاهی دانست و تاکید:  این شورا یک تشکل رسمی برای رسیدگی به مطالبات و فرصتی برای استفاده از ظرفیتهای بانوان است که با همفکری و هم افزایی برای پیشبرد اهداف دانشگاه بکارگیری خواهد شد.

دکتر نیازآذری با بیان اینکه نقش زنان در جامعه همواره کلیدی و ارزنده است گفت: بانوان فرهیخته باید به این باور برسند که می توانند در عرصه های مختلف فعالیت و حضور موفق داشته باشند.

انتهای پیام/.ن۳۰۱۱۲۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *