خانه / اخبار نهاد / نشست هم اندیشی “بررسی چالش های اجرای طرح نظام تحول سلامت” در واحد نکا

نشست هم اندیشی “بررسی چالش های اجرای طرح نظام تحول سلامت” در واحد نکا

نشست هم اندیشی “بررسی چالش های اجرای طرح نظام تحول سلامت” از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “اندیشه و اندیشمند” مربوط به ” بهمن ماه ۹۴” در دانشگاه آزاد۳۲۳۲۳۱۲ اسلامی واحد نکا برگزار گردید.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست علمی تحت عنوان”بررسی چالش های اجرای طرح نظام تحول سلامت” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا برگزار شد.

در این نشست که با سخنرانی جناب آقای دکتر “خانجانی” برگزار شد؛ ابتدا دبیر هم اندیشی واحد نکا؛ جناب دکتر دباغیان ضمن خوش آمد گویی به تشریح موضوع نشست پرداخت.

دکتر خانجانی در ابتدای این نشست با بیان اینکه در سالهای اخیر نظام سلامت کشور با مشکلات گوناگونی همراه بود که سبب بروز نارضایتی مردم و بخش های مختلف نظام سلامت شده است؛ گفت:پس از روی کار آمدن دولت یازدهم وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی طرح تحول نظام سلامت را تدوین کرد. این طرح از ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ در بیمارستانهای دولتی سراسر کشور به اجرا در آمد.

وی محافظت مالی مردم در قبال هزینه های سلامت را یکی از اهداف طرح تحول نظام سلامت معرفی کرد و در خصوص آن گفت: کاهش میزان پرداختی بیماران در بیمارستانهای دولتی ناشی از تخصیص منابع مالی گسترده (ناشی از هدفمندی یارانه ها یک درصد ارزش افزوده طرح پزشک خانواده و بیمه ها) است.

دکتر خانجانی ارتقای کیفیت خدمات درمانی را در ادامه اهداف طرح تحول نظام سلامت خواند و تأکید کرد: ارتقاء کیفیت خدمات درمانی ناشی از ارتقاء کیفیت خدمات ویزیت و استفاده از پزشکان متخصص و فوق متخصص و هتلینگ در بیمارستانهای دولتی بوده است.

وی همچنین در پایان به چالشهای طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و در ادامه گفت: در چالش های ذاتی این مقوله می توان از بی توجهی به خدمات بهداشتی و پیشگیری، ارتقای نظام سلامت مبتنی بر تخصص مستقیم منابع مالی و به حاشیه رفتن وظایف حاکمیتی نام برد و در مورد چالش های اجرایی؛ به چالش های اجرایی طرح تحول با فرض تداوم طرح و چالش های اجرایی طرح با فرض عدم تداوم اشاره کردند.

انتهای پیام/.ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *