خانه / اخبار نهاد / نشست هم اندیشی “ویژگی های استادان نمونه” در واحد نوشهر

نشست هم اندیشی “ویژگی های استادان نمونه” در واحد نوشهر

نشست هم اندیشی “ویژگی های استادان نمونه” از سری سلسله نشست های هم اندیشی استادان و نخبگان “اندیشه و اندیشمند” مربوط به ” دی ماه ۹۴” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوشهر  برگزار شد.photo_2016-01-31_13-00-12

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست هم اندیشی ویژگی های استادان نمونه با تدریس جناب آقای دکتر یوسف زاده؛ در سالن جلسات برگزار گردید.

در ابتدای این نشست؛ در ابتدای جلسه آقای دکترکیا ریاست محترم واحد نوشهر ضمن خیر مقدم به اعضای هیات علمی و مهمانان به نقش معلمی و تجربه در آموزش بعنوان مهمترین ابزار برای ویژگیهای اساتید نمونه یادآور شدند. وی در ادامه گفت: با اشاره به این‌که کسی به سادگی به مقام استادی نائل نمی‌شود گفت: این‌طور نیست که هر کسی بتواند بر کرسی تدریس و آموزش بنشیند چرا که در این کرسی یک دموکراسی حقیقی حاکم است و همیشه بین شاگرد و استاد معامله نظرگیری و نظر دهی برقرار است.

در ادامه دکتر یوسف زاده؛ با بیان اینکه استاد شایسته کسی است که از بار علمی بالایی برخوردار باشد و اگر از این جهت ضعف و نقصی داشته باشد قطعا شکست خورده و موفق نخواهد بود؛داشتن بار علمی کافی را شرط نخست برای انتخاب استاد‌ دانست، تا بتواند پاسخگوی مشتریان خود و طلاب علم و دانش باشد.

دکتر یوسف زاده؛ تأکید بر معیار تسلط استاد بر درس مورد تدریس به عنوان یکی از اساسی‌ترین معیارهای استاد خوب دانست. وی تصریح کرد: اساتید باید در برنامه ریزی فعالیت های آموزشی خود این ویژگی‌ها را در نظر گرفته و در جهت افزایش میزان کارایی دانش و تقویت انگیزه در دانشجویان خود کوشش کنند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اسلام تأکید ویژه ای بر تربیت مبتنی بر الگو پروری دارد. بنابراین، استاد با قرار گرفتن در جایگاه خود می‌تواند الگوی رهروان راه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *