خانه / ویژه / متفرقه / دکتری حرفه ای دامپزشکی به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحدقائم شهر اضافه شد

دکتری حرفه ای دامپزشکی به رشته های دانشگاه آزاد اسلامی واحدقائم شهر اضافه شد

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛محمدرضا باقرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدقائمشهر از اضافه شدن رشته دکتری حرفه ای دامپزشکی به رشته هایdsc_7695 این واحد خبرداد.

به نقل از روابط عمومی واحد قائمشهر وی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر در سال ۱۳۶۲ بعنوان هفتمین دانشگاه ازاد اسلامی جمهوری اسلامی ایران و نخستین دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای شمالی با ۵ رشته تحصیلی مهندسی عمران، برق، مکانیک، امور دامی و کشاورزی فعالیت آموزشی خود را شروع کرد.

باقرزاده تصریح کرد :در حال حاضر واحد قائم شهر با قریب ۱۲۰۰۰  دانشجو،۳۱۰ عضو هیات علمی و بیش از ۱۲۰ عضو هیات علمی مدعو، ۱۳۰۰۰۰ جلد کتاب، ۸۵ آزمایشگاه و کارگاه تحقیقاتی و آموزشی، ۸۲۰۰۰ متر مربع فضای آموزشی و پژوهشی، بیش از ۱۶۰هزارمترمربع مزرعه آموزشی و تحقیقاتی شامل مزارع روباز و‌ گلخانه، پرورش دام ، طیور صنعتی و خانگی، استخر سردابی و گرمابی، کلینیک دامپزشکی و آزمایشگاهی‌های وابسته، سالن ‌های ورزشی ، سلف سرویس و یک مجتمع خوابگاهی توانسته بیش از ۵۶۰۰۰ هزار نفردانش اموخته را وارد بازار کار نماید.

رئیس واحدقائم شهر در ادامه گفت:  دانشکده کشاورزی واحدقائم شهر در بستر خود مرکز تحقیقات کشاورزی را با رویکرد رونق مزارع صنعتی پرورش ، طیور، ماهیان سردابی، گرمابی، ماهیان زینتی، پرورش زنبور عسل، پرندگان را با اصل وجود یک کلینیک پیشرفته دامپزشکی تاسیس نمود.

باقرزاده گفت: انتظار می‌رود با امکانات منحصر به فرد واحد قائم شهر از حیث هیات علمی، کتابخانه، آزمایشگاه های تحقیقاتی و آموزشی، مزارع تحقیقاتی و صنعتی، امکانات ورزشی و رفاهی، دانشجویان فرصت بیشتری برای تحصیل و تحقیق در این دانشگاه را داشته باشند.

باقرزاده در خاتمه خاطرنشان کرد :استان مازندران و همچنین استانهای همجوار به دلیل دارا بودن زمین های حاصل خیز و مراتع مناسب و داشتن مردمانی کوشا عمدتا در پرورش و تولید دام، طیور، شیلات و زنبور داری سرانه بالایی را در کشور دارند که این امر گواه روشنی بر افزایش میزان اشتغال دانش آموختگان این رشته به عنوان کارشناسان متخصص در شمال کشور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *