خانه / اخبار نهاد / جشن ازدواج ۱۰۰ زوج دانشگاه های آزاد اسلامی غرب استان مازندران

جشن ازدواج ۱۰۰ زوج دانشگاه های آزاد اسلامی غرب استان مازندران

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ جشن ۱۰۰ زوج دانجشو دانشگاه های آزاد اسلامی غرب استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن برگزار شد.IMG_2835

مزدوجین دانشجویی دانشگاه های آزاد اسلامی واحدهای آمل، محمودآباد، نور، نوشهر، چالوس، تنکابن و رامسر؛ مراسم ازدواج دانشجویی خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن جشن گرفتند.

در این مراسم که با حضور ۱۰۰ زوج دانشجویی برگزار گردید، برنامه های متنوعی با حضور صدا و سیمای مرکز استان مازندران نیز برگزار شد. در این مراسم جناب آقای دکتر صمدی؛ ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم، به اهمیت ازدواج در دوران جوانی و دانشجویی اشاره نمودند.وی با بیان اینکه ازدواج اگر در دوران دانشجویی باشد از بسیاری جهات می تواند مطلوب به شمار آید گفت: افزایش بینش زوجین، شرکت در کلاس های آموزشی و مهارتی و رعایت سن مناسب در انجام ازدواج از جمله عوامل تاثیرگذار در پایداری ازدواج های دانشجویی می باشد.

در ادامه حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان؛ ریاست محترم دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ مباحث بسیار مهم و شنیدنی را به همراه مثال هایی کاربردی بیان نمودند که مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه زوجین؛ باید به خواسته های یکدیگر احترام بگذارند تأکید کرد: زندگی مشترک یک ارتباط دو سویه بین دو نفر است که زن وشوهر در تمامی ابعاد جسمانی و روانی شریک یکدیگرند. اگر چه” وظایف” محدوده عمل آدم ها را مشخص می کند ولی یک زندگی گوارا و دلنشین را نمی توان تنها بر حسب تذکر وظایف افراد، شکل داد. وظایف برای پیشگیری از تخطی افراد است نه شکل دهنده یک زندگی زیبا و دلچسب.

دکتر ابراهیمیان همچنین خاطر نشان کرد: هنگام صدا زدن یکدیگر از جذاب ترین نام ها استفاده کنید چرا که مهر و ارادت همیشه باید در بالاترین سطح جریان داشته باشد. وی در ادامه با بیان چند نکته کلیدی در جهت تحکیم روابط و همسرداری تصریح کرد: عفت و چشم پوشی از غیر ـ یکی از وظایف اساسی زن، که هم از نظر حساسیت و نیاز روحی شوهر حائز اهمیت است و هم با توجه به موازین شرعی و اجتماعی بایستی آن را رعایت کرد. ایشان همچنین خطاب به دانشجویان گفت: هنگامی که همسرتان را می بینید، لبخند را به او هدیه دهید؛ بهترین حسنه ، لبخند است و حتماً در زندگی تان در مسائل زناشویی “مشورت” را در دیده بان خود قرار دهید. ایشان در پایان خاطر نشان کردند: شخصیّت زن به قدری ظریف و لطیف است که حتّی در صورتی که نقصی در رفتارهایش باشد، عمدتاً نمی‏توان در برابر او خشونت روا داشت. برخورد کریمانه و برخاسته از پایگاه عطوفت برای تربیت و زندگی با او امری ضروری است.

در ادامه، این مراسم با برنامه های متنوعی چون تئاتر طنز، اجرای موسیقی سنتی و… نیز همراه بود که بر نشاط آن افزود.

انتهای پیام/ن۳۲۴۵۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *