خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز در واحد بابل

برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز در واحد بابل

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز ویژه کارکنان این واحد دانشگاهی با هدف آشنایی هرچه بیشتر با احکام،فضایل و اهمیت P1220387نماز برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی واحد بابل؛ حجت الاسلام دکتر حسن قلی پور سرپرست واحد بابل در بازدید از روند برگزاری این مسابقه گفت: بهترین کار فرهنگی جامعه ما خصوصاً محیط های دانشگاهی برگزاری مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) و نماز هستند و نماز یکی از فضایلی الهی است که موجب نجات انسان از گمراهی‌ها و هدایت او به سوی رستگاری می‌شود.

عضو هیأت امنای استان مازندران اظهار داشت:هیچ عبادتی بالاتر از نماز نیست پیامبر اکرم(ص) فرمودند، اگر نماز در پیشگاه خداوند قبول شود همه عبادات مورد قبول است.
قلی پور به اهمیت و فضائل نماز اشاره کرد وافزود: نماز بعد از اصول دین یکی از مهم‌ترین احکام عملی اسلام و بارزترین نشانه‌های متّقی به شمار می‌رود.در اهمیت نماز همین قدر بس که تمام مراجع اسلام فرمودند، اگر نخ دکمه بی ارزش لباس نمازگزارمال غیر باشد نمازش باطل است یعنی نماز این قدر به حقوق اجتماعی و انسانی اهمیت می دهد.
وی تأکید کرد: نماز همانند آب روان و چشمه زلال و پاکیزه‌ای است که انسانهای مؤمن و متقی هر روز روح و روان خود را در آن می‌شوید. بعد از معرفت ا.. هیچ عبادتی را بالاتر از نماز وجود ندارد.
سرپرست واحد بابل گفت:نماز دارای آثار و برکات فراوانی است، ما تمام تلاش خود را برای اشاعه فرهنگ نماز در محیط های علمی،آموزشی وفرهنگی انجام خواهیم داد.
به گزارش آنا، حجت الاسلام سید مختار موسوی رئیس امور فرهنگی واجتماعی واحد بابل ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و حمایت دکتر قلی پور سرپرست واحد بابل بیان داشت: نماز یکی از بهترین راه های مناجات و برقراری ارتباط با خداوند است،که حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل در کنار دیگر برنامه های فرهنگی، مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز ویژه کارکنان با هدف آشنایی هرچه بیشتر با احکام،فضایل و اهمیت نماز در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

انتهای پیام.ب ۱۳۰۴۴۱

 

 

  • عکس: روابط عمومی واحد بابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *