خانه / ویژه / متفرقه / بازدید هیأت ارزشیابی وزارت بهداشت از امکانات رشته علوم آزمایشگاهی واحد بابل

بازدید هیأت ارزشیابی وزارت بهداشت از امکانات رشته علوم آزمایشگاهی واحد بابل

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ هیاٌت ارزشیابی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی متشکل از دکتر محمد جواد غروی دبیر بورد علوم آزمایشگاهیDSCF9947 وزارت بهداشت و دبیر انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی بالینی ایران ، خانم دکتر کلهراز علوم پزشکی مازندران ودکتر سعید صادقی از سوی شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی و اداره نظارت و ارزشیابی واحد های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و سایر موسسات آموزش عالی غیر دولتی علوم پزشکی ، ضمن بازدید از امکانات و تجهیزات دانشکده علوم پایه در جمع اعضای هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی بابل ، معاونین آموزشی و پژوهشی ، مدیران گروه ، کارشناسان و دانشجویان ، اساتید عضو هیات علمی ، ضرورت ها و سیاست های اجرائی این دانشکده را در جهت ارتقاء رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل را مورد سنجش و ارزشیابی قرار دادند.

به نقل از روابط عمومی واحد بابل؛ حجت الاسلام قلی پور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بابل با حضور در جلسه ای که به منظور بازدید های دوره ایی و ارزشیابی رشته علوم آزمایشگاهی با حضور نمایندگانی از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تشکیل شد، بر آمادگی و فضای آموزشی و امکانات آزمایشگاهی و پتانسیل علمی این واحد دانشگاهی در جهت ارتقاء رشته کارشناسی علوم آزمایشگاهی وضرورت ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی تاکید نمود.

دکتر غلام پور رئیس دانشکده علوم پایه واحد بابل ، ضمن خیر مقدم به مدعوین ، با ارائه گزارش مبسوطی از تاریخچه تاسیس رشته علوم آزمایشگاهی در سال ۱۳۶۵ به تشریح وضعیت موجود از حیث تعداد عضو هیات علمی ، فضاهای آموزشی ، تعداد آزمایشگاه ها ، امکانات و تجهیزات مطلوب این واحد دانشگاهی برای تعلیم و تربیت دانشجویان پرداخت .
وی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت بالای رشته علوم آزمایشگاهی و همکاری وحمایت جدی مدیریت واحد بابل در جهت تعالی و شکوفایی و ارائه خدمات آموزشی گفت : حرکت دانشگاه بسوی کیفی سازی و همچنین گسترش تحصیلات تکمیلی از الویت های دانشگاه آزاد اسلامی بابل است .
دکتر حسن قلی پور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بابل با اشاره به نقش و جایگاه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی در نظام آموزش عالی به خصوص در رشته های علوم پزشکی درتامین نیاز بهداشت و سلامت جامعه تصریح کرد : واحد بابل با ۲۹ سال قدمت یکی از با سابقه ترین واحد های دانشگاه آزاد اسلامی است،که در زمینه رشته علوم آزمایشگاهی فعالیت می کند و تحصیل کرده های خوبی تحویل جامعه داده است .
دکترغروی در بازدید از امکانات رشته علوم آزمایشگاهی واحد بابل به رخدادهای تولیدات علمی در جامعه اشاره کرد و بیان داشت: رشته علوم آزمایشگاهی را باید به سمت فن آورانه سوق بدهیم،فقط صرف پژوهش نباشد منجرب به تولید شود و کار آفرینی و دانش بنیان بایستی حالت کاربردی داشته باشد.
دکتر محمد جواد غروی اساس کار دانشجو را فن آور محور دانست و افزود:تربیت باید بر مبنای جامعه باشد، در بخش پژوهش مشکل بودجه ای وجود ندارد مشکل نیروی انسانی است چون بخاطر بروگراسی اداره برخی هیأت علمی بی انگیزه می شودن.دانشگاهها در بخش دانش بنیان فعالیت نمایند مسئولان شما را حمایت می کنند، بهترین راه نجات دانشگاهها فعالسازی شرکت های دانش بنیان وارتباط با صنعت است.
دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت و دبیر انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی بالینی با طرح نقطه نظرات و پرسش و پاسخ با مسئولان بر پتانسیل و توانمندی اساتید و دانشجویان فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی تاکید نمود .
وی گفت : هر جا می رویم بیشتر برای راه اندازی است خوشبختانه واحدبابل از محدود دانشگاهی است رشته علوم آزمایشگاهی از بدو تأسیس فعالیت ایده الی دارد و خدمات قدمت و خدمات خوبی تاکنون کرده است.
دبیر انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی بالینی تأکید کرد:در مقام یک استاد دانشگاه و همچنین رئیس و مسئول آزمایشگاه از نزدیک با مهارت های علمی و عملی فارغ التحصیلان رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور آشنا هستم و هیچ تفاوتی به لحاظ تجربه شغلی و فردی سطح توانمندی و انگیزه دانشجویان دولتی و دانشگاه آزاد وجود ندارد بلکه بارها برایم پیش آمده است که برای استخدام و بکارگیری کارشناسان جویای کار در آزمایشگاه شخصی خودم ، نیروی انسانی مورد نیاز را از میان فارغ التحصیل این دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده ام .
دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت به اهداف بازدید اشاره کرد و گفت:مطابق روال برنامه نظارتی که وزارت خانه دارد ما یک بازدید ادواری از تمامی دانشگاههای علوم پزشکی و آزاد اسلامی که رشته علوم آزمایشگاهی داریم که هم بنیه علمی دانشگاه ،هم تجهیزات آزمایشگاهی از نظر امکانات فیزیکی و همچنین بحث نیروی انسانی رضایتمندی دانشجویان و کلیه ارکانی که در تربیت یک دانشجومی توانند موثر باشند را در ابعاد اموزشی،پژوهشی و نظارت در مورد سنجش قرار می دهیم وگزارشی تهیه می کنیم وباریاست دانشگاه نشستی داریم و اگر نقاط ضعفی باشد منعکس و اگر نقاط قوتی باشد باعث خوشحالی است و همه ی اینها را به مسئولان وزارت بهداشت ودرمان ودانشگاه ارائه ارائه خواهیم داد.نهایتأ نتیجه کار مشخص می شود که اجازه فعالیت آن رشته را در سال آتی به دانشگاه داده می شود.
دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت و دبیر انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی بالینی به عملکرد و جایگاه علمی واحد بابل اشاره کرد و گفت: انتظارم کمتر ازاینها بود و آنچه را دیدم نسبت به تعداد آزمایشگاههای که دیدم ومدرسینی که مشغول فعالیت هستند و برنامه های که دیدم بسیار خوب بود و حتی خیلی از دانشگاههای علوم پزشکی هم جلوتر بود و کاملأ رضایت بخش بود،انشاا.. امیدوارم درایتی که ریاست محترم دانشگاه جناب دکتر قلی پور دارند وسایر همکارانش دارند، این جایگاه هم هر سال ارتقاء یافته وشاهد پیشرفت علمی پژوهشی آن درسطح کشور باشیم.
غروی پیشرفت و تعالی دانشگاهها را هوش وزکاوت مدیریت آن دانست و بیان کرد:رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل چون یک روحانی خاص است به خصوص در این جا یک جایگاه وحالت ویژه دارد، به اضافه اینکه کاملأ جنبه های دیگری که یک استاد داشته باشد از نظرعلمی و پشتوانه اعضای هیأت علمی،دانشجویی وپشتوانه اعتباری و آنچه که شهر را درحقیقت به هر حال می تواند راضی نگه دارد،ما همه اینها را در تمامی جهات درچهر حاج آقا قلی پور واقعأ دیدیم.بنابرین تبریک می گویم من به همکاران دانشگاه آزاد اسلامی بابل داشتن همچنین مدیر با تدبیر و ویژه ای که دارند انشاا.. خداوند به ایشان توفیق بدهد بر توفیقات ایشان و سایرهمکارن وی بی افزایند.
دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت ادامه داد:واحد بابل اعضای هیأت علمی خوب و کارآمدی دارد من بعضی چیز های خاصی را که دیدم تا به حال دانشگاههای دیگر ندیدم که جناب دکتر محمد رضا یوسفی در بخش تحقیقات واقعأ چیزهای خیلی ویژه و بارزی داشتند. در مورد استفاده در سطح کشور حتی بالاتر از کشور می توانند باشد،چه بحث ها و تحقیقاتی ایشان می توانند با فعالیت های که دارند واحد درآمدزایی خیلی خوبی برای دانشگاه باشند.
دکتر غروی سپس با تقدیر از فعالیت های موثر و پیگیرانه دکتر قلی پور سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی بابل درجهت ارتقاء کمی وکیفی دانشگاه بیان داشت:راه اندازی کمیته تحقیقات دانشجویی با توجه به بنیه باشگاه پژوهشگران جوان و افزایش سایر رشته های همجوار با رشته پیراپزشکی یکی از ضرویات دانشگاه آزاد اسلامی بابل است.
شایان ذکر است دکتر محمد جواد غروی دبیر برد علوم آزمایشگاهی وزارت بهداشت آموزش و دبیر انجمن متخصصین علوم آزمایشگاهی بالینی ایران ، خانم دکتر کلهر ودکتر سعید صادقی، دکتر حسن قلی پور سرپرست واحد بابل به اتفاق معاونین و رئیس دانشکده علوم پایه و اعضای هیأت علمی ازسایت کامپیوتر،سالن آمفی تئاتر،کتابخانه مرکز دانشگاه،اطاق پراتیک، آزمایشگاه های هماتولوژی میکرو بیولوژی ، انگل و قارچ شناسی، آزمایشگاه اختصاصی ژنتیک ، آزمایشگاه مرکز تحقیقات واحد ، آزمایشگاه ایمونولوژی، آزمایشگاه شیمی و بیوشیمی ، آزمایشگاه فیزیولوژی – فارماکولوژی بازدید نموده و از زحمات همکاران مربوطه تشکر کردند.

انتهای پیام/.ب ۳۲۴۴۴۵۶

  • عکس: روابط عمومی واحد بابل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *