خانه / اخبار نهاد / برگزاری جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای استان مازندران در واحد ساری

برگزاری جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای استان مازندران در واحد ساری

جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای استان مازندران در واحد ساری برگزار شد. به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ جلسه کمیسیون دائمی هیات امنای۳۳۲_۲۶۹ استان مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و با حضور دکتر نیاز آذری و حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان برگزار گردید.

به نقل از روابط عمومی واحد ساری؛ رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه نظرات خوبی در جلسه کمیسیون دائمی ارایه می شود تصریح کرد: همواره سعی ما بر این است تا از نظرات و تجربیات این جلسه برای پیشبرد اهداف دانشگاه استفاده شود. وی با بیان اینکه حسابرسی از کلیه واحدهای استان انجام شد گفت: در سال ۱۳۹۴ تعداد واحدهای زیان ده استان نسبت به سال قبل کاهش یافته است و و ضعیت مالی برخی از واحدهای استان نیز در حال بهبود است که براساس برنامه پیش بینی شده تعداد واحدهای زیان ده تا پایان سال ۹۵ به حداقل خواهد رسید.

دبیر هیات امنای استان مازندران با اشاره به پیش بینی بودجه سال ۹۵ دانشگاههای آزاد اسلامی استان ، گزارش کاملی از تعداد آزمایشگاه ها، کارکنان شاغل ، تعداد تجهیزات و تعداد خدمات ثبت شده از واحدهای مختلف در سامانه ساها ارائه کرد.

نیازآذری گفت: تعداد ۷۵۷ آزمایشگاه، تعداد ۱۶۵ پرسنل ، ۹۲۷۸ قطعه تجهیزات و ۵۹۷ خدمت تاکنون در سامانه ساها ثبت شده است.

وی با بیان اهمیت فعالیتهای اقتصادی و دانش بنیان در آینده مجموعه دانشگاه، افزود: مراکز رشد واحدهای ساری ، آمل و تنکابن دارای مجوز فعالیت هستند و به ترتیب ۱۶ ، ۷ و ۲ شرکت و هسته در هریک از این مراکز در حال فعالیت می باشند که ۱۰ شرکت طرحهای آن در هیات امنای استان به تصویب رسید.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با بیان اینکه کار اقتصاد دانش بنیان کار چالشی و سختی است گفت: دکتر میرزاده با حساسیت بالایی فعالیتهای دانش بنیان را پیگیرند که جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.

نیازآذری یکی از دستاوردهای مهم دکتر میرزاده را پایه گذاری فرهنگ اقتصاد دانش بنیان در کشور عنوان کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان پیشتاز فعالیتهای دانش بنیان در کشور است که این امر از درایت و دور اندیشی ریاست عالی دانشگاه است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی فرصت بسیار مناسبی برای علاقمندان علم و تحصیل بوجود آورد ادامه داد: دانشجویان در این دانشگاه می توانند در کنار تحصیل فعالیتهای اجرایی و اقتصادی را نیز تجربه کنند و تجارب ارزشمندی کسب نمایند.

نیازآذری در ادامه با بیان اینکه بودجه مصوب سال ۹۳ بطور کامل محقق شد گفت: ۹ درصد افزایش خالص درآمدها نسبت به بودجه مصوب در سال گذشته داشته ایم که این امر به دلیل توسعه رشته محلهای کارشناسی ارشد بوده است.

وی تحقق ۱۵ میلیارد تومان درآمد غیر شهریه ای را نیز بخش دیگری از بودجه مصوب سال ۱۳۹۳ دانشگاه آزاد استان مازندران عنوان کرد که در سال گذشته بطور کامل محقق شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان در ادامه اهداف کلان دانشگاه ، چشم اندازها و ماموریت های دانشگاه آزاد اسلامی استان در برنامه ششم را طرح کرد.

وی با اشاره به بودجه پیش بینی شده سال ۹۵ گفت: میزان درآمد غیر شهریه ای سال ۹۵ حدود ۲۰ درصد از بودجه سال است که باید از طریق فعالیتهای اقتصادی و دانش بنیان تامین شود.

بعد از بحث و بررسی، لایحه بودجه پیش بینی شده سال ۹۵ دانشگاه آزاد اسلامی استان ذر این جلسه با اکثریت آرا تصویب شد.

در ادامه مجوز اجاره بوفه واحد بابل نیز در جلسه مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.

انتهای پیام/.ب ۳۴۲۰۰۵۳۵۲

  • عکس: روابط عمومی واحد ساری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *