خانه / اسلایدر بالا / نشست هم اندیشی نقش استادان در توسعه و تحکیم باورهای مذهبی در واحد رامسر

نشست هم اندیشی نقش استادان در توسعه و تحکیم باورهای مذهبی در واحد رامسر

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست هم اندیشی نقش استادان در توسعه و تحکیم باورهای مذهبی در photo_2016-01-05_09-01-29دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار گردید.

به نقل از دبیر هم اندیشی اساتید و نخبگان واحد رامسر؛ نشست هم اندیشی استادان هیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی واحد رامسر در تاریخ ۱۳ دی ماه ۹۴ با عنوان “نقش استادان در توسعه و تحکیم باورهای مذهبی “در تالار کنفرانس این دانشگاه با حضور تنی چند از استادان برگزار گردید.

استاد “محمودیان” از حضور آقای دکتر زین العابدینی مدرس این دوره خبر داد و افزود: ایشان ضمن مقدمه ای در باب ادیان مختلف و باورهای مذهبی رایج در ادیان به اهمیت و ضرورت آداب اعتقادات و باورهای ارزشمند دین مبین اسلام پرداختند.

معنویت و خود آگاهی آغازِ حرکت دینی در دانشگاه، قرابت علم و دین همپای هم در جامعه اسلامی، بررسی نقش و اهمیت استادان، وظایف اخلاق و وجدان کاری و توجه به تحکیم و توسعه باورهای مذهبی، بررسی گفتار دینی؛ رفتار دینی، ایجاد اعتبار و جذابیت در منشِ سبک و رفتار استادان از دیگر مباحث مهمی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه با توجه به موضوع بحث، دکتر اسماعیل موسی پور از اساتید هیئت علمی گروه عمران گفت: مشارکت استادان در حوزه های معرفتی و دینی نباید کمرنگ شود و این وظیفه خطیر استادان است.

استاد سعید آهنگران مقدم از اساتید هیئت علمی گروه سینما و گرافیک گفت: در پرورش دین و مبانی معرفتی آن پیشرفت کمتری نسبت به علم داشته ایم. علم و دین باید در کنار هم رشد داشته باشند تا جلوی کجروی‌ها و خرافات گرفته شود.

دکتر رمضان نژاد مدیر گروه رشته مکانیک نیز خاطر نشان کرد: دین برابر قانونمندی است در نتیجه همه کارهای علمی که انجام می دهیم به کجا باید برسیم؟ تقویت باورهای دینی با نگرش مهندسی به جهان خلقت؛ موضوعی است که به آن کم توجه می شود.

در ادامه خانم دکتر فلکیان از اساتید هیئت علمی گروه معماری گفت:قابلیت و تاثیرگذاری معماری مساجد با بهینه سازی کاربری آن از درجه اهمیت بسیار بالایی در جذب اقشار اجتماعی برخوردار است. خانم دکتر پوربخشیان معاونت آموزشی و فرهنگی نیز با بیان اینکه رفتار، شخصیت و منش استاد در توسعه و تحکیم باورهای مذهبی تعیین کننده است گفت: ارتقاء فکر دینی در جامعه اسلامی به طور اعم و در میان دانشجویان و آینده سازان چنین جامعه ای به طور اخص از جایگاه ویژه ای برخوردار است و تلاش در جهت نهادینه کردن فکر دینی نیز، بایستی رویکردی علم محور داشته باشد، تا به اهداف والای خود در دانشگاه اسلامی دست یابد.

دکتر پور میرزا آقا از گروه “هوا فضا” نیز در پایان گفت: عجولانه قضاوت کردن، اشتباه در انتخاب الگوها، از آسیب های فکری انسانی در این موضوع خواهد بود؛ ما نیاز به تبلیغ در زمینه باورهای مذهبی نداریم نیاز به رفتار مطلوب و درست از سوی استادان داریم.

انتهای پیام/ن۳۱۰۳۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *