خانه / اخبار نهاد / دکتر ابراهیمیان: شهادت شیخ نمر ، آغازِ طوفانی خواهد بود که ریشه ی آل سعود وهابی را می خشکاند

دکتر ابراهیمیان: شهادت شیخ نمر ، آغازِ طوفانی خواهد بود که ریشه ی آل سعود وهابی را می خشکاند

شیخ نمر باقر النمر، روحانی شیعه و از منتقدان اصلی دولت سعودی در میان کسانی بود که اخیراً دستگاه قضایی عربستان علیه وی حکم اعدام صادر کرد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نام او نیز در میان اسامی بود که به اتهام ارتکاب “جرایم تروریستی” اعدام شده‌اند و این اقدام غیرانسانی که نمونه بارز تعرض و توهین به انسانیت و ارزش‌های اسلامی است نیز با بازتاب گسترده ای در جهان؛ مخصوصاً ایران روبرو شده است.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حسین ابراهیمیان ؛ ریاست محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، ضمن محکوم کردن این جنایت فراموش نشدنی و غیر قابل بخشش، مراتب تبریک و تسلیت خود را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و رهبر معظم انقلاب، مسلمانان و آزادگان جهان، شیعیان مظلوم عربستان و عموم دانشگاهیان عرض نمود.

nemir-ebrahimian-nnam

ایشان در گفتگو با خبرگزاری دفتر نهاد رهبری آزاد مازندران گفت: دولت مستبد سعودی به خوبی می توانست پیش بینی کند که اعدام شیخ نمر چه پیامدهایی می تواند در ایران داشته باشد. این مسأله  پیچیده ای نبود. در کمترین فرض دولت سعودی می دانست که اعدام شیخ نمر به مثابه فرستادن پیام مقابله جویی از سوی سعودی ها به برخی محافل متنفذ در ایران و میدان دادن به جولان آنهاست.

دکتر ابراهیمیان در ادامه خاطر نشان کرد: ” شهادت شیخ نمر ، آغازِ طوفانی خواهد بود که ریشه ی آل سعود وهابی را می خشکاند و نقطه ی عطف خیزش انقلابی مسلمانان خواهد شد. این اقدام بدون شک تاثیرات منفی بر صلح و امنیت منطقه ای خواهد داشت و باعث افزایش تنش ها در منطقه می شود.”

شیخ نمر همواره در خطابه‌‌هایش رژیم سعودی را به اعمال “سیاست‌‌های تبعیض‌آمیز طایفه‌ای سازمان‌یافته و منظم به‌ ویژه در مناطق شرقی عربستان و به‌خصوص در دو منطقه “الاحساء” و “القطیف” متهم میکرد که حدود یک قرن است، بر این مناطق حاکمیت دارد. وی همواره و بارها تأکید داشته که از گفتن کلام حق، بیم و واهمه‌ای ندارد حتی اگر در این راه بازداشت شده، وارد زندان شود و تحت شدیدترین شکنجه‌ها و آزارها و اذیت ها تا سرحد شهادت قرار گیرد.

انتهای پیام/. ن۱۳۴۱۶۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *