خانه / ویژه / متفرقه / نشست مشترک مسئولین بسیج با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران

نشست مشترک مسئولین بسیج با روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان مازندران

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست مشترک مسئولان بسیج اساتید با روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان صبح روز شنبه ۱۲ دی ماه بهbasij میزبانی دانشگاه مازندران برگزار شد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه مازندران؛ دکتر سیدخلاق میرنیا رییس دانشگاه مازندران در این دیدار که با حضور دکتر سهراب صلاحی رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های کشور،حجت الاسلام رحیمیان رییس دفاتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه های استان مازندران و روسای دانشگاه‌های استان برگزار شد، دانشگاه‌ها را مکانی برای جلوگیری از تهاجم گسترده‌ی دشمن در تمام ابعاد معرفی کرد و افزود: اگر تا دیروز دشمن در مرزهای فیزیکی به ما حمله‌ور می‌شد امروز در مرزهای نامعین فکری و قلبی به ما و فرزندان‌مان حمله می‌کند. امروز دشمن از پادگان‌ها و پایگاه‌های نظامی و مرزی عقب نشینی کرد و از هر طریقی در تلاش است تا در پایگاه‌های قلب و دل‌مان نفوذ کند که تقویت دل و فکر جوانان از وظایف مهم دانشگاه‌ها برای جلوگیری از توسعه‌ی حملات دشمن است.
رییس دانشگاه مازندران ادامه داد: این دانشگاه است که می‌تواند نیروهای ما را مسلح کند و سربازان ما را مجهز به قوایی نماید که دشمن نتواند از آنجا به ما آسیب برساند. دکتر میرنیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به طرح موضوع اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری، آن را انتخابی کاملا زیرکانه و بسیار هوشمندانه عنوان کرد و گفت: مقاومتی اقتصادی است که مبتنی بر حداکثر توانایی ملت باشد. اقتصادی که دشمن نتواند بوسیله آن به ما ضربه بزند. اگر از مجموعه تلاش‌های دانشگاهیان، نتیجه‌ای در راستای مقاومت در اقتصاد و تداوم و پایداری امنیت کسب نگردد، این دانشگاه مشکلی را حل نکرده و به درد مملکت نمی‌خورد.
رییس شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران سپس خطاب به روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی حاضر در نشست گفت: روسای دانشگاه‌ها رسالت بسیار بزرگی برعهده دارند. اگر دانشجویان توسط اساتید و روسای دانشگاه ها برای علم آموزی و رشد و تقویت آن و رسیدن به تکنولوژی روز دنیا تلاش نکنند به وظیفه خود عمل نکرده‌اند. رییس دانشگاه مازندران سپس به ویژگی های استاد بسیجی اشاره کرد و افزود: امروز استاد بسیجی استادی است که در انجام وظایف خود بسیار منظم بوده و وظایف محوله را به نحو مطلوب و شایسته‌ای به انجام می‌رساند در غیر این صورت استادی است که پشت عنوان بسیج سنگر گرفته است که این سنگر شکننده است و باید شکسته شود.
دکتر میرنیا در پایان سخنانش خاطرنشان کرد: نظام به ما اعتماد کرد و این سیستم را در اختیار ما گذاشت. ما باید لیاقت خود را در اداره این سیستم نشان بدهیم و مطمئن باشیم دشمن هیچ‌گاه از ما غافل نخواهد شد. اگر به اهداف خود نرسیدیم باید در ارزیابی عملکرد به خودمان نمره منفی بدهیم که نتوانسته‌ایم در سنگر علم و عمل دانشگاه، مردم و دانشجویان را بسیجی بار بیاوریم و نقش بسزایی در پیشرفت کشور داشته باشیم. توصیه من اینست که موضوع دانشگاه را جدی بگیریم.

انتهای پیام/.ب۳۴۵۵۲۱۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *