خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری جلسه مسؤلان بسیج اساتید استان مازندران در واحد نور

برگزاری جلسه مسؤلان بسیج اساتید استان مازندران در واحد نور

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ نشست مسئولین کانون های بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران در واحد نور برگزار شد.
به نقل از روابط عمومی واحد نور؛ در این جلسه دکتر صدرالدین متولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نور، دکتر بلباسی مسؤل بسیج اساتید استان و مسئولین کانون های بسیج اساتید، حضور داشتند.
در ابتدا دکتر متولی به ضرورت شکل گیری بسیج اشاره کرد و گفت: کشور ما منابع عظیمی دارد که دشمنان چشم طمع به آن دارند و حضور بسیج همواره توانسته است چشم طمع دشمنان را کور کند.۵۴۶۵۶

 بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس جانفشانی های زیادی از خود نشان دادند و اکنون در این برهه از زمان اساتید بسیجی توانستند با تحولات عظیم در عرصه علم و فناوری گام های بلندی بردارند.
در ادامه دکتر بلباسی، مسؤل سازمان بسیج اساتید دانشگاه های استان مازندران با تأکید بر انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و تفکر عاشورایی به نسل چهارم انقلاب گفت: فرهنگ شهدا معرفت، خودسازی و تسلیم در برابر خداوند است و وظیفه و رسالت دانشگاه ها توسعه و ترویج این فرهنگ است و همه باید دست به دست هم دهیم ، مقاومت و پشتیبانی کنیم تا علوم اسلامی در دانشگاه ها نهادینه شود و همزمان تربیت و تخصص را داشته باشیم.
دکتر مجتبی بلباسی مسئول بسیج اساتید استان مازندران با بیان اینکه وظیفه اصلی بسیج اساتید تلاش در عرصه علم و دانش و فرهنگ است، اظهار کرد: بصرت افزایی تحقیق در امور اجتماعی و سیاسی و ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه مهم ترین شاخصه کاری بسیج اساتید است.
مسئول بسیج اساتید استان مازندران اظهار داشت: وظیفه بسیج اساتید نهادینه سازی اندیشه های انقلاب اسلامی، پیگیری و اجرای منویات مقام معظم رهبری، اجرای طرح تحول در علوم انسانی، ارائه مشاوره به دانشجویان وکمک رسانی به مدیریت دانشگاه در عرصه فرهنگی ،سیاسیی، اجتماعی و علمی در دانشگاهها است.
جلسه ضمن بحث و بررسی حول دستور جلسه و ارائه مصوباتی به اتمام رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *