خانه / اخبار نهاد / تمدید مهلت ارسال آثار به کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان

تمدید مهلت ارسال آثار به کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ علامه حسن حسن‌زاده آملی متولد ۱۳۰۷، روحانی مجتهد، عارف، فیلسوف۱۱۸۲۸۶۰۲-۱۶۸۳۹۸۱۸۱۵۱۶۹۹۵۳-۲۲۷۵۷۹۳۷۴۱۳۵۷۲۷۲۹۹۴-n متأله و مدرس دروس حوزوی است، وی یکی از اساتید مطرح اخلاق است که در فلسفه، عرفان، فقه، اصول، ادبیات، ریاضیات، علم فیزیک و شیمی و بسیار علوم دیگر نیز تخصص دارد. حکیم متأله، آیت الله العظمی جوادی آملی از دانشمندان برجستهٴ معاصر و از مفسران ژرف اندیش قرآن کریم است. او که بر اثر نبوغ و خلاقیت علمی و بهره‌گیری از اساتید برجسته در معرفت و معنویت، به جامعیت در علوم عقلی و نقلی اسلامی رسیده، هزاران شاگرد مستعد را در مکتب فکری خود پرورانده و ده‌ها اثر عمیق به جهان علم و معرفت عرضه کرده است. ژرفایی اندیشه، معالی و مکارم اخلاق و صلابت و اتقان رفتاری او نیز اُسوهٴ سالکان کوی علم و عمل است. اُنس و حشر طولانی او با قرآن کریم در تعلیم‌ها و رهنمودهای انسان ساز و فرهنگْ گسترش آشکار است. حضرات آیت الله العظمی جوادی آملی و علامه حسن‌زاده آملی از مفاخر و ستارگان درخشان جهان اسلام هستند که متاسفانه این دو بزرگوار نه تنها در جهان بلکه در زادگاهشان مازندران به خوبی و در خور شان مقام آنها، شناسانده نشده اند.

حجت الاسلام سید حسین ابراهیمیان، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ ۵۳۰۲۳۶_۸۵۷در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری “شبستان” در ساری گفت: کنگره بین المللی دو خورشید حکمت و عرفان با محوریت علامه حسن زاده آملی و آیت الله جوادی آملی با اهداف معرفی و شناساندن و سیره علمی و عملی این دو عالم بزرگوار استان، معرفی آثار و تالیفات و مجموعه مباحث علمی ارزشمند آنها و الگودهی به نسل امروز جامعه، برگزار می شود.

وی درباره دلایل برگزاری کنگره ای برای این دو عالم، اظهار کرد: از تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، شناساندن مشاهیر علمی مناطق گوناگون کشور است و در مازندران، از جمله برجسته ترین  و مشاهیر آیت الله حسن زاده آملی و آیت الله جوادی آملی هستند که متاسفانه سیره علمی و عملی آنها در هاله ای از ابهام قرار دارد که با برگزاری این کنگره زوایای پنهان عرفانی و معرفتی این دو شخصیت به دانشجویان، معرفی می شود.

حجت الاسلام ابراهیمیان بیان کرد: فراخوان کنگره برای حوزه های علمیه، مراکز فرهنگی و … سراسر کشور ارسال شد که از آثار فاخر و ارزشمند صاحبان قلم و اندیشه، بهره گیری شود.

وی ابراز کرد: ساخت فیلم مستندی از زندگینامه این دو عالم برجسته و همچنین دوره کتاب شناسی توصیفی از آنها از جمله برنامه های جنبی این کنگره بین المللی است.DSCF8763

حجت الاسلام ابراهیمیان گفت: بهترین راه معرفی این چهره های شاخص در قالب فراخوان و کنگره عظیمی است که شخصیت های علمی و فلسفی آنها با ارائه سخنرانی و کنفرانس ابعاد زندگی آنها به نسل جوان، شناسانده می شود.

وی افزود: از شناساندن سیره و زندگی آنها، رسانه ای عظیم صورت می گیرد که به طور کامل به معرفی چهره این دو بزرگوار با ساخت فیلم مستند و  پخش از شبکه های مختلف، پرداخته می شود.

حجت الاسلام ابراهیمیان اظهار کرد: فراخوان کنگره اعلام شده که منتظر ارسال آثار بیشتری از علاقه مندان و اندیشمندان تا پایان سال جاری هستیم و همچنین دیدار با علما و مراجع جهت هر چه بهتر برگزار شدن کنگره در حال انجام است.

وی بیان کرد: کنگره بین المللی «دو خورشید حکمت و عرفان» با محوریت علامه حسن زاده آملی و آیت الله جوادی آملی در خرداد سال آینده در مازندران، برگزار می شود.

انتهای پیام/. ب ۳۳۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *