خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری همایش هفته پژوهش در واحد آیت الله آملی

برگزاری همایش هفته پژوهش در واحد آیت الله آملی

به مناسبت هفته پژوهش ؛ مراسمی با موضوع آینده شغلی دانشجویان رشته حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی برگزار شد.dadsetan2

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ علی طالبی در سخنرانی علمی که با موضوع آینده شغلی دانشجویان رشته حقوق و به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی برگزار شد، با تبریک هفته پژوهش و حلول ماه ربیع بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف علمی حرف اول را در منطقه می‌زند.

وی بابیان اینکه رشته حقوق یکی از رشته های مهم محسوب میشود اظهار کرد : رییس جمهور محبوب کشورما جناب آقای دکتر روحانی دانش آموخته رشته حقوق هستند رییس جمهور فعلی کشور امریکا نیز فارغ التحصیل این رشته است .

طالبی با اشاره به اینکه همیشه حق در برابر تکلیف قرار گرفته است تصریح کرد : علم حقوق در یک کلام علم شناخت باید ها و نباید ها ست .

وی با اشاره به مزایای رشته حقوق برای کسی که در آن رشته تحصیل می کند اظهار کرد : علم حقوق به دانشجوی حقوق یاد میدهد حداقل خودش مرتکب جرم نشود و باید ها ونباید های جامعه را بفهمد .

دادستان آمل با اشاره به اینکه قانون به مقتضیات زمان و مکان قابل تغییر است تصریح کرد : باید ها ونباید ها در علم حقوق در جمهوراسلامی برگرفته از فقه پویای اسلامی است .

این استاد دانشگاه با بیان اینکه دانشجویان رشته حقوق برخی نگران آینده شغلی خود هستند گفت : براساس برنامه پنجم توسعه قوه قضاییه سالانه ۸۰۰قاضی جذب دستگاه قضا مینماید .

طالبی با بیان اینکه یکیاز انگیزه های دانش آموختگان رشته حقوق قضاوت است تصریح کرد :البته در نظام جمهوری اسلامی قضاوت شغل نیست بلکه منصب است و قاضی با یک واسطه حکم خود را از نماینده عالی مقام معظم رهبری یعنی ریاست قوه قضاییه دریافت مینماید .

دادستان آمل با بیان اینکه در زمان رژیم طاغوت قضات حکم خود را از شاه دریافت میکردند تاکید کرد :امروز قاضی نظام اسلامی به واسطه حکمی که دریافت می کند منصب قضاوتش یک منصب ولایی است .

طالبی یکی دیگر از شغل های مورد توجه را وکالت دانست و اظهار کرد : وکلا هم شان قاضی در کشف حقیقت هستند ووکالت از شغل های خوبی است که در کشورما هم رواج خوبی یافتهاست چه وکلای ماده ۱۸۷ وچه وکلای کانونوکلا هر دوگروه شریف هستند .

دادستان آمل با بیان اینکه در حال حاضر وکلای شرافتمندی داریم ، تصریح کرد :امیدواریم هرفرد ایرانی این توجه را پیدا کند که یک وکیل برای خودش داشته باشد .

وی در پایان دوشغل سردفتری و مشاورحقوقی را نیز از جمله شغل هایی دانست که دانش آموختگان حقوق میتوانند در انها فعالیت نمایند .

به نقل از روابط عمومی واحد آمل؛ سخنرانی علمی با موضوع خشونت الکترونیکی چیست به مناسبت هفته پژوهش در دانشگاه آزاداسلامی واحدآیت الله آملی برگزار شد .

معاونت پیشگیری از جرم دادگستری مازندران با بیان اینکه خشونت در همه اموروجود داشته است اما خشونت الکترونیکی موضوع جدید است اظهار کرد : هرگونه تعرض به حقوق دیگران ، جسم ،جان وشرافت و آزادی های پذیرفته شده به صورت صریح یا ضمنی انجام پذیرد خشونت نامیده می شود .

دکتر وحید براری با بیان اینکه معمولا قالب کسانی که مورد خشونت الکترونیکی قرار میگیرند احتمالا خشونت سنتی را هم تحمل کرده اند اظهار کرد : سو بهره برداری واستفاده از ابزار وفناوری های نوین مثل تلفن همراه جهت افشای اطلاعات اشخاص ونشر اکاذیب وشایعات درباره اشخاص وجعل هویت آنها از مصادیق شایع خشونت الکترونیکی است .

وی با اشاره به برخی از نشانه های افرادی که تحت خشونت الکترونیکی قرار گرفته اند اظهار کرد : اضطراب ، انزوا ، افسردگی ، پایین آمدن عزت نفس از جمله نشانه های افرادی است که در فضای مجازی مورد خشونت قرار گرفته اند .

معاونت پیشگیری از جرم دادگستری مازندران با بیان اینکه کسی نمی گوید از فضای مجازی استفاده نکنیم تصریح کرد : اما باید با تکیه بر راهکارهای ارایه شده ، از خشونت در فضای مجازی پیشگیری کنیم تا به حداقل برسد .

براری تاکید کرد : نظارت و هدایت والدین بر فعالیتهای فرزندان در فضای مجازی وافزایش آگاهی نوجوانان وجوانان در این فضا موجب کاهش مشکلات فضای مجازی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *