خانه / اخبار نهاد / دکتر ابراهیمیان:سطح بالاتر شادی؛برخورداری از حمایت عاطفی دیگران است

دکتر ابراهیمیان:سطح بالاتر شادی؛برخورداری از حمایت عاطفی دیگران است

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان در مراسم ویژه روز دانشجو گفت: سطح بالاتر شادی؛برخورداری از حمایت عاطفی دیگران است؛ جوانی کهDSCF8763  احساس می کند که دیگران او را دوست ندارند؛ نمی تواند به طور پایداری شاد باشد و از زندگی و ارتباطات خود با دیگران لذت ببرد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیمیان در مراسم روز دانشجو، که ویژه دانشجویان بسیجی استان مازندران برگزار شد؛ حضور یافت.

وی در مجتمع تفریحی صها شهر “نوشهر” با بیان اینکه شادکامی دو رکن اساسی دارد؛ یکی “خیر” و دیگری”سرور” گفت: شادی، حالتی دائمی است که سراسر وجود انسان را فرا می‌گیرد و بدون نیاز به نمایش های بیرونی او را از گره‌ها رهایی می‌بخشد.

ایشان خاطر نشان کرد: ما باید به گونه‌ای زندگی کنیم که همواره شاد باشیم و این شادی نه فقط در ظاهر، بلکه در باطن و جان ما نفوذ کرده باشد و با گذشت زمان از بین نرود. زندگی مومنانه، از اساس فاقد گره‌هایی است که دیگران را به ناشادی می‌کشاند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران ضمن بیان ده مورد از راز شادکامی جوان از منظر امام حسین(ع) تأکید کرد: امام حسین علیه السلام انسانی است که با زندگی خود تغییری مهم در مفهوم شادی ایجاد نمود.

وی در خصوص نگاه قرآن به شادی افزود: قرآن کریم، آنگاه که می‌خواهد در دوران ما درباره شهداء سخن بگوید، همین کلمه “فرح” را به کار می‌برد. به عبارت دیگر، شاد بودن دائمی در نگاه قرآن نه تنها ناپسند نیست، بلکه صفت شهداء می‌باشد. تفاوت آنجاست که این شادی مربوط به اموری است که خدا به آنها داده است؛ چرا که خداوند در سوره آل عمران می فرماید: آنها بخاطر نعمتهای فراوانی که خداوند از فضل خود به ایشان بخشیده است ، خوشحالند و بخاطر کسانی که هنوز به آنها ملحق نشده اند [ مجاهدان و شهیدان آینده ] ، خوشوقتند ( زیرا مقامات برجسته آنها را در آن جهان می بینند و می دانند ) که نه ترسی بر آنهاست ، و نه غمی خواهند داشت.

انتهای پیام/۷۷۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *