خانه / ویژه / متفرقه / مراسم گرامیداشت روز دانشجو در واحد جویبار

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در واحد جویبار

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در سالن اجتماعات دانشگاه با حضور جمع کثیری از دانشجویان، امام جمعه شهرستان جویبار، مسئولین ادارات شهرستان، اساتید و ۵bb0fcca-9433-48b3-9feb-c5cadc8f4a25_20151207_145809کارکنان برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ در این مراسم ابتدا دکتر غلامرضا جانباز قبادی، ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین فرا رسیدن روز ۱۶ آذر و روز دانشجو را تبریک گفت و اظهار کرد به فرموده امام راحل دانشگاه مبدأ تحولات است و لذا از دانشجویان انتظار می‌رود نسبت به مسائل جامعه بی تفاوت نباشند.

به نقل از روابط عمومی واحد جویبار؛ رئیس واحد جویبار ۱۶ آذر را روز جبنش آگاهانه دانشجویی قلمداد کرد و گفت دانشجویان عزیز که جزء روشنفکر جامعه هستند باید با آگاهی و با نیروی اندیشه و با بصیرت در جامعه به مهم‌ترین وظیفه خود یعنی درس خواندن و جنبش علمی اهتمام ویژه داشته باشد.

وی به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص دانشجویان که فرمودند دانشجو تصمیم ساز است اشاره کرد و عنوان داشت از لحاظ علمی دانشجویان باید پیشرفت کنند و با کسب تخصص به جامعه خدمت نمایند.

سخنران ویژه مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل قلی‌پور، امام جمعه شهرستان جویبار نیز ابتدا روز دانشجو را خدمت دانشجویان تبریک گفت و عنوان کرد امام حسین (ع) خونش را نثار کرد تا مردم طول تاریخ را جهالت نجات دهد و همه بدبختی‌های انسان‌های عالم از جهل است و اولین گروهی که دنیا و آخرتشان برباد است و در برابر حق می ایستند انسان های جاهل و نادان هستند.

وی افزود گروه دوم افرادی هستند که حق را می‌شناسند و به دلیل وابستگی‌های دنیوی حق را کتمان می‌کنند و در برابر حق می‌ایستند و گروه سوم مستکبرینند و خود پشت پرده همه اتفاقات هستند.

امام جمعه واحد جویبار گروه چهارم را کسانی گفت که حق را می‌شناسند به سمت حق حرکت می‌کنند و پای حق می‌ایستند این افراد روحیه جهادی دارند و از کسی باک ندارند و در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ این جوانان دانشجو در همین مسیر حرکت کردند و به فرموده مقام معظم رهبری اینها افسران نظام ما محسوب می شوند به ویژه در جنگ نرمی که دشمن با شبکه های مجازی، ماهواره ها و سایت های اینترنتی به راه انداخته است و باید با بصیرت و آگاهی و تهذیب نفس با آنها به مقابله پرداخت.

مراسم با پخش کلیپ و اهداء هدایا به دانشجویان ممتاز همراه بوده است.

  • عکس: روابط عمومی واحد جویبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *