خانه / اخبار نهاد / امیّد به خدا/هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء

امیّد به خدا/هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء

هیئت دانشجویی بسیج خاتم الانبیاء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، در مسجد محدثین بابل برگزار شد.photo_2015-12-07_13-29-18

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء به همت دفتر نهاد رهبری و کانون بسیج دانشجویی خاتم الانبیاء واحد بابل برگزار گردید.

از سری نشست های هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء در تاریخ ۱۰ آذر ماه ۹۴ با سخنرانی حاج آقا تیپ ؛ مدرس حوزه و دانشگاه بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز شد.

در این نشست؛ حجت الاسلام تیپ با بیان اینکه بیمناکی افراطی از خداوند، ناامیدی از رحمت الهی است؛ گفت: گاهی انسان در نیمه راه از خواب بیدار و متوجه می شود که تاکنون به بیراهه رفته است. به همین دلیل، خود را سر دوراهی می بیند که آیا به این انحراف و گمراهی ـ که آینده را تاریک می بیند و راه را بسته ـ ادامه دهد یا بازگردد؛ چرا که از هر کجا برگردد، فایده است و راه نجات باز، و خدای بزرگ، انسان مؤمن و درست اندیش را در کوچه های تاریک و پشت درهای بسته رها نمی کند و به او پیام می دهد که هرگاه پشیمان شدی، می توانی جبران کنی؛ زیرا راه رشد و رستگاری همیشه باز است.

وی در ادامه تصریح کرد: یأس و نومیدی از رحمت و مغفرت الهی از بزرگترین گناهان است؛ زیرا آنچه سبب یأس از رحمت و مغفرت پرودگار عالم می شود، ضعف اعتقاد به قدرت و کرم و رحمت بی پایان اوست و قرآن مجید آن را از صفات کفار قرارداده است و می فرماید: ” وَ لا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللّهِ إِنَّهُ لا یَیْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللّهِ إِلاَّ الْقَوْمُ الْکافِرُونَ”  و از رحمت خدا مأیوس نشوید؛ که تنها گروه کافران، از رحمت خدا مأیوس می‏شوند!

ایشان خاطر نشان کردند: انسان نه تنها برای رفع بیماری های روحی و جسمی می تواند از داروی امید و آرزو استفاده نماید بلکه وسیله ای برای به دست آوردن سایر نیازها نیز می باشد زیرا با امیدواری کار و تلاش افزایش می یابد و با افزایش کار و تلاش حوایج شخص برآورده می شود. امید و آرزو رحمتی از جانب خداوند است که به انسان ها عطا شده تا هیچگاه از تلاش باز نایستند و امید به بخشش داشته باشند.

حاج آقا تیپ، همچنین تأکید کردند: با حفظ حالت التجا و تضرع دایمی در برابر خداوند امید و رجا به عنایات واسعه خدای رحمان و بنده نواز را نیز در دل بالا برد و رجا را همسان در دل جای دهیم. نکته دیگر این که اساساً یأس از رحمت خدا ناشی از نقصان معرفت و یقین است. با تقویت این دو انسان هرگز گرفتار یأس و نومیدی نخواهد شد.

انتهای پیام/۲۰۳۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *