خانه / اخبار نهاد / نشست هم اندیشی دبیران تشکل ها و هیات های مذهبی در واحد ساری

نشست هم اندیشی دبیران تشکل ها و هیات های مذهبی در واحد ساری

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری؛ دکتر کیومرث نیازآذری در نشست هم اندیشی با دبیران و مسئولان تشکلهای اساتید و دانشجویی و هیات های مذهبی در ساری با اشاره به اینکه تشکلها و هیاتهای مذهبی موتور محرکه دانشگاه هستند گفت: فعالیت و تحرک تشکل های اساتید و دانشجویی و هیاتهای مذهبی موجب نشاط و پویایی دانشجویان خواهد بود.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان؛ با حضور در این نشست؛ ضمن تبریک به دکتر صالحی برای تصدی مسئولیت در تشکلهای اساتید و دکتر فلاح برای تصدی مسئولیت در تشکلهای و دانشجوییIMG_7791 استان ابراز امیدواری کرد تا این دو استاد منشا تحولات و شکوفایی بیشتر تشکل ها در استان باشند.

مسول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران بزرگترین درس اربعین را فداکاری و ایثار در راه دین عنوان کرد و گفت: یک مسلمان برای رضای خدا و حفظ دین در برابر دردها و رنجها صبور و شکیبا است.

وی پیام دیگر اربعین را زنده نگهداشتن یاد و نام شهدا دانست و ادامه داد: اهل بیت بعد از اسارت خواهان بازگشت به کربلا و زنده نگهداشتن یاد و خاطر شهدای واقعه کربلا شدند و این درس بزرگی است.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان با بیان اینکه برای دینداری باید هزینه داد گفت: یکی دیگر از پیامهای اربعین تحمل استقامت و پایداری در راه دین است و هرگز نباید مغلوب خواسته های دشمنان شد.

وی پیام دیگر اربعین حسینی را مدیریت در بحران عنوان کرد و افزود: با مرور زندگی حضرت زینب کبری به این موضوع مهم پی می بریم چطور آن بانوی بزرگوار با درایت و صبر و هدایت درست در شرایط بحرانی توانست پیام کربلا را به جهانیان منتقل کند.

وی در ادامه با اشاره به وظایف دبیران و مسولین تشکل ها نکاتی را به شرح زیر عنوان و خواستار انجام آن توسط دبیران و مسئولین تشکلها و هیات های مذهبی شد.

 • اعلام بیانیه و مواضع مشخص در مناسبتهای ملی و مذهبی
 • همکاری نزدیک و تعامل بیشتر با دفتر نهاد نمایندگی
 • استفاده از ظرفیتهایی دفتر نهاد نمایندگی و همکاری با تشکلها و هیات های مذهبی
 • بهره گیری از اساتید مجرب و برگزاری کارگاه های آموزشی بهمراه ارائه مدارک.
 • فراهم شدن امکان تحصیل حوزه ای برای علاقمندان در دانشگاه آزاد اسلامی و برگزاری کلاسها یک روز در هفته و ارائه مدرک طلبگی بعد از دوره چهار ساله.
 • تشکلها نشریات مکتوب و معانی داشته باشند.
 • حضوری جدی در شورای فرهنگی واحد به عنوان یک عضو که شورای فرهنگی بالاترین نهاد برای تصمیم گیریها و برگزاری برنامه های فرهنگی است.
 • حضور اعضای تشکلها و هیات ها در مراسم ها و مناسبت ها و برنامه های فرهنگی باید پر رنگ باشد
 • با برنامه بودن و استفاده از بودجه های فرهنگی برای واحد
 • معرفی تشکلها و هیات های برتر در سطح واحدهای استان
 • برگزاری برنامه های سیاسی و کرسی های آزاد اندیشی و برنامه دیگر
 • عضو گیری تشکلها و هیات های مذهبی در کنار فعالیت فرهنگی
 • عدم اختلال دختر و پسر در دفاتر تشکل ها و هیات های مذهبی
 • ارتباط بیشتر با دفتر نهاد از طریق سایت نهاد ir
 • استمرار در برگزاری جلسات
 • رسیدگی و بررسی امکانات و تجهیزات دفاتر تشکل ها و هیات ها در واحدها

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان در پایان برگزاری میز گرد و پرسش و پاسخ کاندیدای خبرگان رهبری جهت آشنایی بیشتر و مشارکت همه جانبه جامعه دانشگاهی در عرصه انتخابات را نیز خواستار شد.

در ادامه دکتر نیاز آذری  یکی از وظایف تشکل ها و هیات های مذهبی را توسعه و تنوع فعالیتهای درون سازمانی دانست و گفت: تشکلها با برنامه دقیق و با جذب بیشتر نیروی انسانی به صورت پر رنگ تر و جدی تری فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه هدف مجموعه دانشگاه توسعه علم و دانش و تربیت نیروی توانمند ، علمی و کارآمد با روحیه انقلابی است گفت: تشکلها نقش بی بدیلی در این زمینه دارند و موجبات تحرک و پویایی دانشجویان را فراهم می نمایند.
وی با بیان اینکه دانشگاه محل طرح افکار است گفت: طرح مسائل و مشکلات چالشی و انتقادات سازنده و کارساز با رعایت خط قرمزهای نظام و بدون تعصبات جناحی و سیاسی خوب و تاثیر گذار است.
وی با بیان اینکه دکتر میرزاده با تلاش و مجاهدت دانشگاه آزاد اسلامی را احیا کرد گفت: امروز زمینه و شرایط برای ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری در مجموعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده است.
نیازآذری با بیان اینکه در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بیش از ۱۷۰۰ عضو هیات علمی وجود دارد افزود: در گذشته امکان توسعه تحصیلات تکمیلی داده نمی شد اما با حمایت، درایت ، شجاعت و پیگیری دکتر میرزاده این مشکل در حال حل شدن است.
وی به مشکلات ادامه تحصیل دانشجویان در کشورهای دیگر اشاره کرد و گفت: توسعه تحصیلات تکمیلی بسیاری مشکلات اجتماعی و ناهنجاریهای ناشی از مهاجرت زنان ، مردان ، دختران و پسران ما به کشورهای دیگر برای ادامه تحصیل را حل کرده است.
دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با اشاره به انتخابات اسفند ماه سال جاری تاکید کرد: دبیران تشکل ها بعنوان نماینده و امین دانشجویان هستند و هیچ یک از دبیران و مسئولین تشکل ها و هیات های مذهبی حق استفاده از ابزار و امکانات دانشگاه به نفع کاندیدای مورد حمایت خود را ندارند.
وی با بیان اینکه ۳۷ سال از شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی می گذرد افزود: در تمام این سالها دشمنان در فکر براندازی و اختلال در روند روبه رشد این نظام بوده اند که با روشنگری ، هدایت و حمایت ولی فقیه هر روز توفیقات و برکات و پیشرفت های بزرگی برای کشور حاصل شد.
نیازآذری با بیان اینکه دشمن همواره با برنامه مشخص سعی در تعرض در فرهنگ، آداب، دین، ایدئولوژی و افکار ما دارد ادامه داد: تشکلها باید در این زمینه بسیار آگاه و حساس باشند و تمام تلاش خود را برای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در افکار عمومی و دانشجویان بکار گیرند.
وی با بیان اینکه دبیران تشکلها باید ژرف اندیش و آگاه به وقایع و رویدادها باشند گفت: افراد در تشکلها فارغ از گرایشات و تفکرات خطی عمل کنند و مسیر حرکتشان در مدار ولایت و دیدگاههای مقام معظم رهبری و چارچوب نظام باشد.
نیازآذری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز به قدرت مطلق منطقه تبدیل شده است گفت: دنیا و ابرقدرتها این نظام را به عنوان یک سیستم مستقل ، پرقدرت و تعیین کننده پذیرفته اند.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبر انقلاب مبنی بر بصیرت گفت: بصیرت مربوط به یک طیف یا جریان سیاسی خاص در جامعه نیست این مقوله برای همه آحاد جامعه است.

 • عکس: محسنی؛ روابط عمومی واحد ساری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *