خانه / اخبار نهاد / برگزاری کارگاه پیش گیری از مواد مخدر در واحد بابل

برگزاری کارگاه پیش گیری از مواد مخدر در واحد بابل

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل کارگاه آموزشی پیش گیری از موادphoto_2015-12-06_07-58-47 مخدر ویژه کارکنان؛ در این واحد برگزار شد.

کارگاه آموزشی پیش گیری از مواد مخدّر، با مضمون و هدف مهم “نفی از مواد مخدر و زیان آن به فرهنگ اصیل ایران ” در روز شنبه مورخ ۹۴/۹/۱۴ ؛ با استقبال خوبی از سوی کارکنان واحد مواجه شد.

در سال کنفرانس دانشکده علوم پایه؛ استاد مربوطه جناب آقای دکتر رمضان حسن زاده؛ با بیان “مضرات و زیان های فیزیکی مواد مخدر” افزود: مغز انسان که مرکز پیچیده ترین واکنش هاست به طور تدریجی آکنده از تجربیاتی می شود که وی را قادر به زیستن می کند، ورود مرفین یا هروئین کار دستگاه اعصاب را در سطوح گوناگون تغییر می دهد و درصورتی که این تغییر تداوم یابد آن دستگاه را به بدکاری مزمن و دائمی سوق خواهد داد که نتیجه آن در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی شخص منعکس خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: برنامه‌های پیشگیری در جمعیت عمومی باید در نقاط انتقالی کلیدی جهت یافته باشند مثل گذار از ابتدایی به مقطع راهنمایی که می تواند اثرات سودمندی را حتی در خانواده‌های پرخطر و کودکان پرخطر ایجاد نماید . در اینجا صرفاً جمعیت در معرض خطر، هدف نیست و از این رو کاهش برچسب‌زنی و افزایش روابط مدرسه و جامعه را در بردارد. ما باید آموزش را در حدی موثر و قوی انجام دهیم که افراد ضعیف النفس خود را باور کنند و معتقد شوند که مواد مخدر هیچ مشکلی را حل نمی کند، جز این که بر آن می افزاید و برای حل مشکلات باید به دنبال راه چاره عاقلانه بروند نه آن که خود را زبون و خوار، به اسارت مواد مخدر بدهند. چرا که ،تربیت فرزندان متکی به نفس که خود را باور کرده باشند از راه های پیش گیری از اعتیاد به مواد مخدر است.

  • عکس: روابط عمومی واحد بابل؛ ولی پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *