خانه / اخبار نهاد / دکتر ابراهیمیان: شانزده آذر، شهامتی بود که مبارزه با استکبار را نشان داد

دکتر ابراهیمیان: شانزده آذر، شهامتی بود که مبارزه با استکبار را نشان داد

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان با فرارسیدن ۱۶ آذر، روز دانشجو؛ ضمن گرامیداشت این روز و ارج نهادن به آنDSCF8763 گفت: همانطور که شهید چمران بیان داشت؛ وقایع آن روز ، همیشه در برابر مبارزین بزرگ و انقلابی نظام جمهوری اسلامی ایران مجسم است، و این روز شهامتی بود که مبارزه با استکبار را نشان داد.

وی ۱۶ آذر ماه را به عموم دانشجویان عزیز به ویژه ؛ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، تبریک عرض نمود و تأکید کرد: فارغ التحصیل دانشگاه ما باید نسبت به کشور و میهن خود وفادار و متعهد باشد و با رأفت و عطوفت با انسان ها برخورد کند.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳ شهید دانشجو که در سال ۱۳۳۲ در برابر استکبار ایستادگی کردند؛ افزود: صبح شانزده آذر، هنگام ورود به دانشگاه، دانشجویان متوجه تجهیزات فوق العاده سربازان و اوضاع غیر عادی اطراف دانشگاه شده، وقوع حادثه ‏ای را پیش بینی می‏ کردند، ضمن اینکه رژیم بشدت رفت و آمد دانشجویان را کنترل می کرد. دانشجویان مبارزی که آن سه شهید، در میان آن ها به شهادت رسیدند؛ در پی اعتراض به سفر معاون رئیس جمهور آمریکا ، یک روز مقاومت تاریخی را ثبت نمودند.

دکتر ابراهیمیان تصریح کرد: فرا رسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو فرصتی دوباره برای بررسی هویت تاریخی و رسالت ملی و دینی دانشجو، فرا روی ما قرار می گیرد و آنچه در آن سال گذشت؛ جنبش اصیل دانشجویی بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *