خانه / ویژه / متفرقه / جلسه معاونان سما استان مازندران

جلسه معاونان سما استان مازندران

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از  روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری ؛ دکتر کیومرث نیازآذری در جلسه معاونان سما استان مازندران با توجه به تصمیم سازمان مرکزی مبنی بر اینکه رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان، رییس شورای سیاستگذاری سما استان هستند، گفت: هدف از این تصمیم استفاده از امکانات واحد‌ها دانشگاهی برای توسعه، پیشرفت و کیفی سازی آموزش و پژوهش در مراکز سما است.۰۰۰

دکتر کیومرث نیازآذری با اشاره به تصمیم سازمان مرکزی مبنی بر اینکه رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان ، رییس شورای سیاستگذاری سما استان هستند، گفت: هدف از این تصمیم استفاده از امکانات واحدها دانشگاهی برای توسعه، پیشرفت و کیفی سازی آموزش و پژوهش در مراکز سما است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با اشاره به خصوصیات شخصیتی ریاست عالی دانشگاه بعنوان چهره ی متدین ،انقلابی، فرهنگی و اخلاق مدار گفت: دکتر میرزاده با شجاعت ، جسارت و درایت خود این باور را ایجاد کرد که مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی می تواند در توسعه تحصیلات تکمیلی در کشور، که مقام معظم رهبری نیز تاکید زیادی دارند، فعالیت جدی و حضور موفقی داشته باشد.
وی با بیان اینکه برنامه های دکتر میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی راهگشا و موفقیت آمیز بوده است ادامه داد: ریاست عالی دانشگاه با شهامت و بی پروایی که نشعت گرفته از تجارب ارزنده ایشان از ابتدای انقلاب تاکنون است بخوبی توانست بزرگترین دانشگاه حضوری جهان را به جایگاه واقعی خود برساند.
نیازآذری با اشاره به برنامه های دکتر میرزداه برای توسعه و گسترش تحصیلات تکمیلی گفت: همه باید با تعامل و همکاری و رفع نقیصه ها جهت ایجاد زمینه و توسعه کیفی آموزش و پژوهش فعالیت کنند.
وی با اشاره به وجود مشکلات عدیده در جذب دانشجو گفت: بسیاری از این مشکلات فرصت هستند نه تهدید و در فضای رقابتی تلاش بیشتر همه اعضا را می طلبد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با اشاره سیاستهای مقتدرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری از ابتدای ولایت خود، گفت: وجود یک سیاست محکم و با اقتدار موجب شکست دشمنان در تهاجم فرهنگی و موجبات توسعه در زمینه های مختلف علمی، آموزشی، صنعتی، نظامی و هسته ای شد.
وی در ادامه به تعداد زیاد داوطلب و جذب محدود دانشجو در گذشته و تغییر این شرایط در چند سال اخیر اشاره کرد و ادامه داد: وجود یک سیاست پایدار در اقتصاد، آموزش، فرهنگ و آینده نگری موجبات بقا، رشد و بالندگی این مجموعه دانشگاهی است.
دبیر هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران فلسفه ایجاد معاونت سما را ساخت و توسعه مدارس سما عنوان کرد و گفت: ایجاد و توسعه زیرساخت های آموزشی از دبستان، مدرسه ، دبیرستان، هنرستان و آموزشکده ها برای مهارت آموزی و تربیت نیروی کار ماهر از رسالتهای کاری مراکز سما است.
وی اظهار داشت: هر چه تعداد مدارس و مراکز آموزشی پایه ما بیشتر باشد جذب دانشجو در مقاطع دانشگاهی و تحصیلات تکمیلی راحتر خواهد بود.
نیازآذری در ادامه با بیان اینکه مراکز سما از ظرفیتهای موجود واحدها استفاده کنند، تاکید کرد: معاونین سما با تعامل بیشتر با روسای واحدها از ظرفیتهای علمی ، آموزشی و پژوهشی واحدهای دانشگاهی استفاده نمایند.
وی توسعه و تجهیز مدارس سما در استان را خواستار شد و افزود: با برگزاری این جلسات بصورت منظم و هدفمند معاونین سمای استان روند فعالیتهای خود را گزارش نمایند.
نیازآذری تقویت مراکز سما را موجب تقویت واحدها عنوان کرد و گفت: یک راه عملی برای جذب دانشجو در واحدهای دانشگاهی ،آموزش از سطوح پایین است تا با توجه به امکانات و ظرفیتهای خوب در این مجموعه دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از پیش راغب شود.
توسعه کیفی مراکز سما با بهره گیری از ظرفیتهای موجود در واحدها
وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی برای گسترش رشته محل های جدید در مراکز سما وجود دارد گفت: معاونین سمای واحدهای استان برای گسترش رشته محل ها با توجه به نیاز جامعه و رشته های مهارتی از ظرفیتهای هیات علمی واحدها نیز استفاده نمایند.
وی به افت کیفیت آموزشی به دلیل رشد بی رویه موسسات غیرانتفایی که بسیاری از آنها تجهیزات و کادر علمی مناسبی ندارند اشاره کرد و گفت: توسعه کیفی آموزش و پژوهش و ارتقا سطح علمی جزو اولویت های ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی است و همه مراکز سما هم باید در این مسیر حرکت کنند.

  • عکس: روابط عمومی واحد ساری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *