خانه / اخبار نهاد / دکتر ابراهیمیان: زائر امام حسین(ع) مظهری از سبک زندگی اسلامی است

دکتر ابراهیمیان: زائر امام حسین(ع) مظهری از سبک زندگی اسلامی است

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان با فرارسیدن اربعین حسینی، در گفتگو با خبرگزاری نهاد نمایندگی مقام DSCF8763معظم رهبری گفت: در این ایامِ سراسر شور توأم با معرفت و در مسیر«طریق الحسین» که از شهرهای مختلف به کربلا منتهی می شود، شیعیان همدیگر را فقط با این دو عنوان می شناسند،«زائر الحسین» یا «خادم الحسین» که این خود شیوه ومظهری از سبک زندگی اسلامی است.

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران افزود: اربعین بخاطر پنج ویگی در فرهنگ شیعه از جایگاه بلندی برخوردار است. وی با بیان این پتج مورد گفت: ورود اهل بیت به کربلا در روز اربعین، ملحق شدن سر مُبارک امام حسین(ع) و همچنین شهدای کربلا به بدن هایشان در این روز انجام گرفت.

وی با بیان اینکه زیارتِ مخصوص اربعین از معتبرترین زیاراتی ست که در این روز وارد شد ، تأکید کرد: بفرموده امام حسن عسکری (ع)؛ خواندن آن از نشانه های ایمان است. وی همچنین گفت: واژه اربعین و عدد ۴۰ در فرهنگ اسلامی ما از جایگاه رفیعی برخوردار است و همچنین ورود جابر بن عبدالله انصاری به کربلا در روز اربعین ، این روز را در تاریخ ماندگار نمود.

دکتر ابراهیمیان تصریح کرد: حالات زیبای زائران در ارتباط معنوی با وجود مقدس سیدالشهدا(ع)، برخورد کریمانه خادمان هیئات؛ که کاملاً مردمی برپا شده اند،به منظور پذیرایی، ایثار واحترام به همدیگر، رعایت حال بزرگان و پیرغلامان حسینی، تکریم سادات و در نهایت فیض قرائت زیارت اربعین در کنار مضجع نورانی امام حسین(ع) از جمله آثار وبرکاتی است که می توان برای مسافران این سفر نورانی بر شمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *