خانه / اخبار نهاد / برگزاری هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء با سخنرانی حجت الاسلام تیپ

برگزاری هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء با سخنرانی حجت الاسلام تیپ

هیئت دانشجویی بسیج خاتم الانبیاء دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل، در مسجد محدثین بابل برگزار شد.photo_2015-11-28_09-11-09

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء به همت دفتر نهاد رهبری و کانون بسیج دانشجویی خاتم الانبیاء واحد بابل برگزار گردید.

از سری نشست های هیئت دانشجویی خاتم الانبیاء در تاریخ ۲۵ آبان ماه ۹۴ با سخنرانی حاج آقا تیپ ؛ مدرس حوزه و دانشگاه بعد از نماز مغرب و عشاء آغاز شد.

در این نشست؛ حجت الاسلام تیپ با بیان اینکه شرایط پس از ظهور امام زمان (عج) چگونه خواهد بود؛ گفت: امتیازات نژادی و طبقه ای و صنفی و القاب و عناوین ظاهری در جامعه اسلامی که جامعه موعود جهانی و همگانی خواهد بود ملغی و بی اعتبار است؛ در برابر قانون همه با هم برابرند؛ عالم با جاهل، عادل با فاسق، والی و رئیس، و صاحب هر مقام سیاسی با هر شخص عادی و متعارف مساوی هستند؛ مثلاً حکم قتل عمد، قصاص و شبه عمد و خطا دیه است؛ قاتل هر کس که باشد و مقتول هم هرکس باشد و همچنین حکم خدا در مورد سارق با شرایطی که در فقه بیان شده، قطع دست است و حکم زانی رجم یا جلد است؛ سارق و زانی، هر کس و فرزند هر کس و صاحب هر سابقه و وابسته به هر کس و هر فامیل باشد حکم هرگز، تفاوت نخواهد کرد.

وی در ادامه تصریح کرد:با ظهور حضرت مهدى ( عج ) مسیر تاریخ دگرگون شده و فصل نوینى در زندگى انسان ها گشوده مى شود . آن روز اوج اقتدار مستضعفان مومن و خوارى ستمگران است . با تحقق ظهور ، صلح و صفا ، امنیت و عدالت ، رشد و شکوفایى ، توحید و یکتاپرستى حاکم شده و جنگ و خون ریزى ، ظلم و ستم و شرک و خرافه پرستى از بین مى روند و ثمره تلاش تمام پیامبران ، اولیا و اوصیا در آن روز آشکار مى گردد. مؤمنان و شیعیان امام زمان (عج)، برای آنکه مبادا خاطر شریف آن عزیز را مکدر نمایند و یا محروم از عنایات ویژۀ حضرتش گردند، برای قرب بیشتر و جلب توجه خاص آن حضرت در راه تعالی و تکامل باید بیشتر تلاش کنند و مواظب باشند که نکند خدای ناکرده با اعمال و کردار ناپسند خویش خاطر آن حضرت را از خویش مکدر نمایند. امام زمان (عج)، امام رئوف و مهربان و دلسوز همۀ انسان ها، بلکه همۀ موجودات است؛ زیرا امامان (ع) برنامه و اهدافشان همان برنامه و اهداف پیامبر گرامی اسلام است. قرآن مجید دربارۀ پیامبر (ص) می فرماید: “لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَریصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنینَ رَؤُفٌ رَحیمٌ”. یعنی آنچه شما را آزار می دهد بر او سخت و گران است و نسبت به مؤمنان رئوف و مهربان است. با توجه به مهربانی امام زمان (عج) او انتظار سخت و مشکلی از ما ندارد. تنها چیزی که موجبات رضایت قلب مهربان آن حضرت از ما را فراهم می سازد، انجام واجبات الاهی و ترک محرمات است. بنابراین، اگر کسی به دستورات خداوند عمل نماید و وظایفی را که خداوند بر او مقرر کرده است، به درستی انجام دهد، یقیناً امام زمان (عج) از او راضی خواهد بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: خداوند سبحان، در آیۀ “وعد الله الذین آمنوا منکم و عملوا الصالحات لیستخلفنهم فی الارض…”وعدۀ ظهور را داده است. از امام محمد تقی (ع) روایت شده که فرمود: “قائم ما همان مهدی موعود است… به آن خدایی که محمد را به پیغمبری فرستاد و ما را به امامت مخصوص داشت سوگند که اگر از عمر دنیا یک روز بیش هم باقی نمانده باشد خدا آن روز را طولانی می گرداند، تا مهدی ظاهر شود و زمین را از عدل و داد پر کند، چنان که از ظلم و جور پر شده است.[بحارالانوار، ج ۵۱، ص ۱۵۶٫]

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *