خانه / اخبار نهاد / نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی/تمدید ثبت نام این دوره تا ۱۵ آذر ماه

نوزدهمین مراسم ازدواج دانشجویی/تمدید ثبت نام این دوره تا ۱۵ آذر ماه

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از مأوا: حسین جوادی، مدیر مرکز فرهنگی آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در گفت وگو با مأوا گفت: با توجه به درخواست دانشگاهیان محترم که تاکنون نتوانسته اند در مراسم ازدواج دانشجویی امسال شرکت کنند، این ثبت نام تاریخ ۱۵ آذر ماه تمدید شد.

وی با اعلام این خبر افزود: دانشگاهیان متقاضی جهت ثبت نام در نوزدهمین دوره ازدواج دانشجویی می توانند تا تاریخ ۱۵ آذر با مراجعه به سایت www.ezdevaj.nahad.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

جوادی تأکید کرد: از شرایط ثبت نام این دوره ازدواج دانشجویی این است که زوجین باید تاریخ عقدشان از ۱ / ۷ / ۹۳ الی ۳۰ / ۷ / ۹۴ باشد و چنانچه هر دو طرف دانشجو هستند کافیست یکی از دو طرف اقدام به ثبت نام نماید.

۱۷۵۴۸۵۹_۶۳۲۹۱۴

وی افزود: بعد از ثبت نام اصل مدارک (عقد نامه – کارت ملی – شناسنامه – کارت دانشجویی) را جهت ثبت نهایی به دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها مراجعه یا در دانشگاههایی که دفتر نهاد وجود ندارد، به رابط فرهنگی دانشگاه تحویل نمایند.

نحوه انتخاب کاروان اعزامی به مشهد مقدس
مدیر مرکز فرهنگی آموزشی نهاد رهبری در دانشگاه ها در خصوص زوج هایی که موفق به ثبت نام در این دوره ازدواج دانشجویی شده اند گفت: زوجهای ثبت نام شده از تاریخ ۲۵ آذر می توانند با مراجعه به سایت ezdevaj.nahad.ir نسبت به انتخاب کاروانهای اعزامی به مشهد مقدس اقدام نمایند.

وی افزود: برنامه ریزی شده است که زوجهای دانشجو در قالب ۳۵ کاروان سه روزه به مشهد مقدس اعزام شوند.

جوادی گفت: یکی از این کاروانهای اعزامی ویژه اساتید دانشگاه می باشد که تاریخ عقد آنها در طول یکسال گذشته بوده است و در این دوره از مراسم ازدواج دانشجویی ثبت نام انجام داده اند.

مدیر مرکز فرهنگی آموزشی نهاد رهبری در دانشگاه ها در خصوص برنامه های آموزشی پیش بین شده برای برای زوجین گفت : از آنجایی که یک ازدواج موفق حتما مهارت و دانش و آگاهی میخواهد ، لذا به منظور کمک به ارتقا سطح فکری و مهارتی زوجین کارگاههای آموزشی تخصصی مهارت زندگی به صورت مجازی و حضوری در قالب بسته های آموزشی پیش بینی شده است که زوجین می توانند اولین بسته آموزشی را پیش از عزیمت به مشهد مقدس با مراجعه به سایت مرکز آموزش مجازی نهاد به آدرس www.un.nahad.ir دریافت نمایند.

وی افزود: بسته دوم آموزشی نیز در جریان سفر به مشهد به صورت حضوری توسط اساتید برجسته حوزه و دانشگاه ارائه می گردد. با توجه به اینکه دانشجویان در دوران عقد هستند کارگاههای آموزشی جذاب در زمینه تفاوتهای بنیانی زن و مرد، مدیریت بهداشت روابط جنسی، پرسش و پاسخ و مشاوره حضوری ویژه زوجین در زمان حضورشان در مشهد مقدس برگزار می گردد که الحمدلله در سالهای قبل استقبال خیلی خوب از این کارگاهها به عمل آمده است.

جوادی ادامه داد: بسته سوم بعد از سفر مشهد ارائه می شود، امسال برای دانشجویان مجرد هم مشتاق هستیم برنامه های منسجم تری در قالب جشنواره فرهنگی ازدواج برگزار کنیم، زیرا اعتقاد ما اینست که بخش اعظم این آموزش ها باید قبل از انتخاب همسر باشد تا جوانان انتخاب دقیق تر، منطقی تر و عقلانی تر داشته باشند تا دانشجویان عزیز ما که آینده سازان جامعه ما هستند با انتخاب درست بتوانند زندگی موفقی همراه با آرامش و مودت با حداکثر انرژی مثبت به سازندگی جامعه بپردازند.

مدیر مرکز فرهنگی آموزشی نهاد رهبری در دانشگاه ها با اشاره به نقش ازدواج های دانشجویی در سالم سازی فضای دانشگاه گفت: در چند سال اخیر موضوع ازدواج در دوران دانشجویی روند رو به رشد و نسبتا موفقی داشته است، در واقع ازدواج در دوران دانشجویی نقش بسیار موثری در سالم سازی بیرون و درون دانشگاه می تواند ایفا کند لذا باید نسبت به فرهنگ سازی ازدواج به هنگام، آسان، آگاهانه و پایدار در محیط دانشگاه تلاش بیشتری صورت بگیرد تا فضای دانشگاه همچنان محیط علمی، آموزشی و فرهنگی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *