خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری کنگره آیت الله محمدی لائینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا

برگزاری کنگره آیت الله محمدی لائینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا

دکتر باقری در گفتگوی خبری با روابط عمومی دانشگاه از برگزاری کنگره حضرت آیت الله محمدی لائینی خبر داد.۵۰۱۲۹۵۶۲۰۴۱۹۴۱۱۷۵۲۵۱

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از روابط عمومی واحد نکا؛ ایشان سیاست های کلان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را، برگزاری طرح های ماندگار فرهنگی در سطح واحدها ست.لذا دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا در همین راستا پیشنهاد برگزاری کنگره یاد بود عالم وارسته آیت الله محمدی لائینی نماینده محترم و فقید مجلس خبرگان رهبری را به سازمان مرکزی داده است و خوشبختانه این طرح به تائید سازمان رسیده است. و مقرر گردید در هفته وحدت حوزه و دانشگاه با حضور اقشار مختلف و جامعه دانشگاهیان به میزبانی واحد نکا برگزار گردد.

رییس واحد نکا هدف از برگزاری این گنگره را معرفی ابعاد شخصیت علماء بزرگ،برای قشر جوان و فرهیختگان جامعه دانست . وی اضافه کرد این گونه اشخاص بهترین و مناسب ترین الگوهای شایسته برای جوانان این مرز بوم خواهند بود. در عصری که دشمنان اسلام در صدد معرفی نادرست اسلام و مجریان آن می باشند برما لازم است چهره واقعی اسلام ناب محمدی که بهترین دین در میان ادیان می باشد را معرفی نماییم .
دکتر باقری علت انتخاب آیت الله محمدی لائینی را از این بابت دانست که ایشان از چهرهای سرشناس و معروف استان و کشور بود. و در تمام ابعاد سرآمد بودند .از لحاظ علمی دارای درجه بالایی بود،در بعد اخلاقی نمونه بود،در حوزه سیاست بی دلیل بود. دارای روحیه انقلابی و از همه مهم تر مردم دار و مردم دوست بود . لذا تصمیم برآن شد تا مجددا یاد و خاطره ایشان در اذهان مردم زنده شود و گذشته درخشان ایشان برای مردم ،خصوصا قشر جوان بازگو شود .
برهمین اساس چندین جلسه تا به حال برای برگزاری هرچه باشکوهتر شدن کنگره با حضور بیت شریف آیت الله محمدی لائینی و حاج آقا الیاسی رییس محترم سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد . مقرر گردید کمیته اجرایی و علمی تشکیل گردد تا نسبت برگزاری مراسم به بهترین نحو،تمهیدات لازم را فراهم نمایند.

به گزراش دفتر نهاد رهبری ؛ آیت اللّه محمدی از موقعیّت و جایگاه ممتازی در نزد مردم برخوردار بود و هیچ گاه خویشتن را از مردم جدا نمی دانست. درب منزل وی همه وقت به روی مردم باز بود و از آن جا که خود را وقف مردم می دانست، لذا الفاظی چون: ساعت کار؛ وقت قبلی؛ موقعیّت، حساس است؛ بعداً بیایید؛ وقت ندارم و نظایر آن در نزد ایشان مفهومی نداشت.(۲۲) آیت اللّه محمدی به مسؤولان سفارش می کرد که به کارهای مردم رسیدگی کنند، حتی وقتی که در بیمارستان بستری بود، به مسؤولانی که به عیادتش آمده بودند، سفارش کرد به نیازمندان کمک کنند. وی به یکی از مسؤولان گفت: من می میرم، آیا شما نمی خواهید برای حاشیه نشینان جنگل فکر کنید. او حتی مهر نمایندگی خبرگان را به بیمارستان برد، تا بتواند در چنین موقعیتی هم دست نیازمندان را بگیرد.(۲۳) خانه او، خانه حلّ مشکلات مردم بویژه جوانان، طلاب و دانشجویان بود. او جوانان را فرزند خود می دانست.حجت الاسلام محمدی لائینی یادگار آیت الله محمد باقر محمدی لائینی امام جمعه این شهرستان می باشند که اکنون در جایگاه پدرش به هدایت و ارشاد مردم و امامت جمعه اشتغال دارد و در دانشگاه نیز تدریس می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *