خانه / ویژه / متفرقه / اولین رویداد استارتاپ اسپارک استان مازندران برگزار شد

اولین رویداد استارتاپ اسپارک استان مازندران برگزار شد

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران؛ دکتر محمد فارسی در رویداد استارتاپ اسپارک مازندران،‎ استارت‌آپ‌ را یک موضوع موقت دانست و اظهار کرد: افرادی که طرح و ایده نو دارند اما راه حل اجرایی شدن آن را نمی‌دانند با حضور در این رویدادها و استفاده از تجربیات دیگران برای پیدا کردن یک راه حل تلاش کنند.۰۳
وی گفت: مرکز رشد فناوری اطلاعات در صنعت واحد ساری شرایط مناسبی برای حضور صاحبان طرح و ایده را فراهم کرده است.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران هم در این رویداد با توجه به زیرساخت‌ها در استان مازندران گفت: سخت‌افزار، نرم‌افزار و محتوا سه جز مهم و اساسی در حوزه ICT هستند.
علی طهماسبی با بیان اینکه زیرساخت‌های ارتباطات استان در کشور رتبه دوم بعد از تهران را دارد، گفت: در استان بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری نصب شده و ضریب نفوذ اینترنت استان نیز ۱۰۲ درصد است.
وی با بیان اینکه میزان کاربران اینترنت استان اکنون ۱۲ درصد است، گفت: این آمار رو به افزایش است که تا پایان سال به ۱۶ درصد هم می‌رسد.
طهماسبی افزود: در بحث سرویس ADSL استان مازندران در سال ۹۲ با ۶۳ درصد رتبه اول را در کشور داشته است و در سال ۹۴ نیز با ۴۲ درصد همچنان رتبه اول را داراست که این کاهش بخاطر تمایل کاربران به استفاده از اینترنت همراه استد.
وی هدف اصلی در حوزه ارتباطات را ارائه سرویس مناسب به کاربران دانست و افزود: اکنون بالغ بر ۱۰۶ درصد سیم کارت فعال در استان وجود دارد که حدود ۳۰ درصد آنها از اینترنت همراه استفاده می کنند.
طهماسبی با توجه به اینکه حدود ۱۳ درصد از دانشجویان دانشگاههای استان در رشته های IT و یا مرتبط به آن در حال تحصیل هستند، افزود: یکی از مشکلات امروز ما در بحث محتوا است و علاقمندان می‌توانند در این زمینه فعالیت کنند.
این مسئول با توجه به توسعه و ایجاد زیرساخت‌ها در روستاهای استان، گفت: بر اساس برنامه تا پایان شش ماه اول سال ۹۵ در همه روستاهای استان امکان استفاده از اینترنت فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه در بحث ICT روستایی زمینه فعالیت بسیار مناسب و فراهم است، گفت: خدمات بهداشت الکترونیکی روستایی، کشاورزی الکترونیکی روستایی، درمان الکترونیکی روستایی، تجارت الکترونیک روستایی، گردشگری الکترونیک روستایی از جمله زمینه‌های هستند که نیاز به فعالیت بیشتری دارند.

  • عکس: روابط عمومی واحد ساری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *