خانه / اخبار نهاد / رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها:دانشجوی قرآنی باید با رفتار خود در دانشگاه معارف قرآنی را ترویج کند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها:دانشجوی قرآنی باید با رفتار خود در دانشگاه معارف قرآنی را ترویج کند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: دانشجوی قرآنی باید نگاه دقیق و روشنی داشته باشد و با رفتار خود در دانشگاه معارف قرآنی را ترویج کند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره قرآن و عترت، حجت الاسلام محمدیان پنجشنبه ش در اختتامیه سی امین جشنواره قرآن و عترت که در مدرسه امام موسی کاظم(ع) برگزار شد گفت: خدا را شاکریم که دانشگاه های ما در آن عطر قرآن وجود دارد و دانشجویان قرآنی در قالب کانون های قرآنی توجه خوبی به قرآن دارند.

وی گفت: ظرفیت دانشگاه ها بیش از این است که امروز قرآن در آن مطرح می شود و دانشجویان قرآنی را می طلبد که با این شیرینی و حلاوتی که از قرآن چشیده اند دیگر دانشجویان را نیز با این شیرینی آشنا کنند.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها افزود: باید اهتمام بیشتری به قرآن و عترت در دانشگاه ها داشته باشیم و بدانیم که تلاوت قرآن، آشنایی با ترجمه و تفسیر و معارف قرآنی همه اینها مقدمه ای برای این است که یک چهره عملی و انسان قرآنی در دانشگاه ارائه کنیم.

محمدیان گفت: اگر اخلاق ما در دانشگاه قرآنی نباشد، این جشنواره ها تاثیر خود را نگذاشته است و انتظار است که دانشجویان قرآنی با عمل معارف قرآنی را در دانشگاه ها گسترش دهند.

وی بیان داشت: باید تلاش کنید تا پرچم قرآن در دانشگاه ها بیشتر نمود داشته باشد و رفتار شما بسیار مهم است که باید به این امر توجه و اهتمام داشته باشید.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها گفت: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم اقدامات ارزشمندی در زمینه مسائل قرآنی انجام داده که از زحمات آنها قدردانی می کنیم و امیدواریم روز به روز فعالیت های قرآنی آنها بیشتر شود.

محمدیان گفت: سی و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان به میزبانی دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد و این دانشگاه یک قله امید برای کشور به شمار می رود.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار انقلاب اسلامی گفت: با نفس قدسی امام راحل بود که عطر قرآن در کشور می وزد و آثار خون شهیدان است که دانشجویان با افتخار سر خود را بالا گرفته و در ترویج مباحث قرآنی گام برمی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *