خانه / اخبار نهاد / حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان: انتظار ظهور و استقرار عدل و صلح امری فطری و در ذات هر آدمی ست.

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان: انتظار ظهور و استقرار عدل و صلح امری فطری و در ذات هر آدمی ست.

گفتمان منجی آخرالزمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزر شد.
به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران؛ گفتمان منجی آخرالزمان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل و در مرکز فرهنگی دفتر نهاد برگزار شد.
این نشست که در تاریخ ۹۴/۸/۲۶ با حضور جمعی از دانشجویان آغاز شد؛ با تدریس حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان؛ ریاست محترم نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران ادامه یافت.
دکتر ابراهیمیان در ابتدای نشست با بیان اینکه انتظار ظهور یک مصلح بزرگ آسمانی، و امید به آینده و استقرار صلح و عدل جاویدان، امری فطری و طبیعی است که با ذات و وجود آدمی سر و کار داشته گفت: در قرآن مجید گفتار صریحی درباره آخرالزمان نیست و این اصطلاحی است که در احادیث و مۆلفه های مسلمانان به چشم می خورد.
وی با بررسی موضوع منجی آخرالزمان در ادیان مختلف تأکید کرد: در بسیاری از مکاتب فکری و مذهبی جهان که سابقه دیرینی نیز دارند توجه به مسئله منجی طلبی وجود دارد و بسیاری از ادیان غیر ابراهیمی نیز پایان تاریخ را با ظهور یک منجی آسمانی مقارن می دانند. وی در ادامه افزود: در زبور داوود (ع) که تحت عنوان مزامیر در لابه‌لای عهد عتیق آمده است، در حداقل سی و پنج مورد نمونه‌هایی درباره ظهور موعود جهانی به چشم می‌خورد. در اناجیل اربعه به این موضوع بیش از سایر کتب آسمانی پرداخته شده است. پنجاه مورد از نجات‌دهنده‌ای سخن می‌گوید که در آخرالزمان ظهور خواهد کرد و حضرت عیسی (ع) نیز با او خواهد آمد تا او را یاری کند.
مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران گفت: بیشترین مباحث درباره موعود جهانی، در دین اسلام آمده و بیشترین کتاب‌ها درباره او نیز در بین مسلمان‌ها اعم از شیعه و سنی نوشته شده است و حق هم همین است؛ چرا که موعود، پسر انسان و آخرین خلیفه الهی، کسی نیست جز حضرت مهدی (ع) فرزند پیامبر اسلام (ص) که از مسلمان‌ها و نسل پیامبر اسلام است و دینی که خواهد آورد جز اسلام نخواهد بود.
وی با بیان آیه ۵۵ سوره نور«وعد الله الذین آمنوا منکم و عملوا الصالحات لیستخلفنّهم فی الارض کما استخلف الذین من قبلهم و لیمکنن لهم دینهم الذی ارتضی لهم و لیبدلنهم من بعد خوفهم امناً یعبدوننی لایشرکون بی شیئاً و من کفر بعد ذلک فاولئک هم الفاسقون» گفت: خداوند به کسانی از شما که ایمان آورده و اعمال شایسته پیشه کرده‌اند وعده داده است که آنها را در زمین خلافت دهد، چنانکه افراد پیش از آنها را نماینده خود گردانید و دینی را که برای آنها برگزید، برای اینان باقی داشته و ترس آنها را تبدیل به امن کند تا مرا پرستش کنند و هیچ به من شرک نورزند و کسانی که پس از آن کافر شوند، آنها فاسق اند.
دکتر ابراهییمان در ادامه با بررسی منجی آخرالزمان در ادیان زردشت و در کتب مختلف هندوها، نشانه‌های منجی عالم را از دیدگاه این دو مورد به سمع و نظر دانشجویان رساند.

انتهای پیام/۱۳۶۸

  • عکس: حسینی؛روابط عمومی دفتر نهاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *