خانه / اخبار نهاد / حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان: تئوری منجی آخرالزمان بر پنج خصوصیت استوار است

حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان: تئوری منجی آخرالزمان بر پنج خصوصیت استوار است

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از روابط عمومی واحد قائم شهر؛  حجت‌الاسلام دکتر سید حسین ابراهیمیان در نشست علمی گفتمان مهدویت با همت معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد قائم‌شهر و همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران که با موضوع منجی آخرالزمان با حضور استادان،کارکنان و دانشجویان در سالن اجتماعات ساختمان ولایت واحد قائم‌شهر برگزار شد با بیان این نکته که گفتمان منجی آخرالزمان یک گفتمان مشترک بین تمامی ادیان، مذاهب و دانشمندان و نظریه پردازان عالم است، سخنان خود را آغاز کرد.
وی با توجه به اینکه که هیچ گفتمانی در عالم به اندازه مهدویت، گفتمان مشترک همه ادیان، مذاهب و تئوری پردازان عالم نیست به طرح نظر تعدادی از ادیان و نظریه‌پردازان درباره منجی آخرالزمان پرداخت.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران اظهار کرد: مسیحیت که بزرگترین و پرطرفدارترین دین عالم است معتقد به ظهور مسیحاست، یهودیان معتقد به ظهور ماشی بنی اسرائیل، بودائیان معتقد به ظهور بودای پنجم، زرتشتیان معتقد به ظهور سوشیان، هندوان معتقد به ظهور کشن و برهمانان معتقد به ظهور کرشنا هستند. همچنین تئوری پردازانی همچون پرفسور فرانسیس فوکویاما معتقد به تئوری پایان تاریخ در آخرالزمان است و هانگتینتون اعتقاد به نظریه برخورد فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در تاریخ را دارد، مارکس و انگلس نیز تئوری کمون نهایی را برای آخرالزمان پیش بینی کردند. آمستردام هم تئوری فروپاشی تمدن غرب و جهانی شدن آئین پیامبر اسلام را پیش گویی کرده و انیشتین عدالت بی پایان و در آخر اسلام تئوری مهدویت موعود آخرالزمان را پیش‌گویی کردند.
وی به چند اصل از اصول و دیدگاه اسلام درباره مسئله آخرالزمان پرداخت و گفت: اسلام آخرالزمان را در سه مرحله وقوع فتنه و بلا، ظهور منجی و آغاز نبرد بین حق و باطل و فرارسیدن عصر طلائی پیروزی حق بر باطل و تشکیل شدن یک حکومت اسلامی تقسیم کرد.
ابراهیمیان تصریح کرد: اسلام تئوری منجی آخرالزمان را بر مبنای امامت بر پنج خصوصیت آن که متشکل از علم خدادادی- ملکه عصمت، منصوب از جانب خداوند، برخورداری از دو غیبت صغری و کبری و وظایف قبل از ظهور در زمان غیبت کبری عنوان کرد.
مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران افزود: با توجه به شواهد و رویدادها ما اکنون در دوره آخرالزمان هستیم که البته علائم خاص طبق روایات در ماههای آخر اتفاق خواهد افتاد.
وی سپس درباره حادثه رجعت توضیحاتی داد و بازگشت ۳۱۳ نفر از یاران خاص و ده‌ها هزار نفر یار عام، بازگشت امامانی که حق امامت از آنها در زمانشان گرفته شد، بازگشت تعدادی از انبیاء که اکنون زنده هستند،بازگشت تعدادی از یاران امامان، انبیاء، شهدای کربلا و بازگشت بهترین و بدترین افراد برای بررسی اعمالشان، شکل گرفتن حکومت واحد جهانی را معنای رجعت خواند.
در این جلسه که در تاریخ ۱۹ آبان برگزار شد؛ همچنین پرسش و پاسخ درباره منجی آخرالزمان انجام شد و ابراهیمیان به سوالات پاسخ داد.

  • عکس: سرکار خانم آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *