خانه / ویژه / متفرقه / دکتر لاریجانی: به‌زودی فعالیت‌های کالج زبان آکسفورد در واحد آیت‌الله آملی آغاز خواهد شد

دکتر لاریجانی: به‌زودی فعالیت‌های کالج زبان آکسفورد در واحد آیت‌الله آملی آغاز خواهد شد

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی؛ مدیرکل اداره بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص راه‌اندازی دانشگاه بین‌الملل D8 بیانd8com2 داشت: با عنایت به اعلام آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی در بهمن ۹۳ تفاهم‌نامه‌ای بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا… آملی و دبیر کل سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور اسلامی (D8) جهت تأسیس دانشگاه موردنظر به میزبانی واحد مذکور امضاء شد.
دکتر حسین ابراهیمی با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات فراهم‌شده در واحد آیت‌الله آملی گفت: پس از بازدید نماینده وزارت امور خارجه از واحد آیت ا… آملی و تأیید امکانات این واحد و به دلیل بین‌المللی بودن این واحد مکاتبات بعدی با دبیر کل سازمان D8 به‌طور رسمی انجام شد.
این مسئول بابیان اینکه این پروژه ملی و برای کل دانشگاه آزاد اسلامی نیز می‌باشد اظهار کرد: مطابق با مصوبه هیأت رئیسه سازمان مرکزی کمیسیون متشکل از کلیه معاونت‌ها اولین جلسه راه‌اندازی دانشگاه برگزار شد.
ابراهیمی با تأکید بر اینکه واحد آیت‌الله آملی متولی اجرای دانشگاه دی هشت می‌باشد تصریح کرد: می‌بایست دبیرخانه‌ای در خود واحد آیت‌الله آملی تشکیل گردد و مجموعه امور بین‌الملل و کمیسیون متشکل از معاونین دانشگاه کمک خواهند کرد که این امر سریع‌تر اتفاق افتد تا سند D8 جهت ارائه به دبیرخانه آماده شود.
رییس واحد آیت اله آملی با تشکر از برگزاری اولین جلسه راه‌اندازی دانشگاه دی هشت در اداره کل بین‌الملل سازمان مرکزی تصریح کرد: از پیشنهاد آقای دکتر ابراهیمی در خصوص استقرار دبیرخانه D8 در واحد آیت ا… آملی استقبال می‌نماییم و آمادگی کامل برای راه‌اندازی دبیرخانه را داریم.
دکتر فاضل لاریجانی با اشاره به تقارن جلسه با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه و اهداف عالی دانشگاه دی هشت که در همین راستا می‌باشد اظهار کرد: پیشنهاد می‌دهم روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه بودن به‌عنوان شعار دانشگاه D8 در نظر گرفته شود.
این مسئول با تشکر از کلیه عوامل اجرایی امور بین‌الملل و نمایندگان وزارت امور خارجه که در شکل‌گیری دانشگاه دی هشت زحمت‌کشیده‌اند تصریح کرد: به دلیل ناهموار بودن راه و اولین تجربه در ایران این کمیسیون به‌عنوان یک پشتوانه فکری و تسهیل‌کننده و راه گشا باشد تا با این نگاه به سرانجام بهتری دست پیدا کنیم.
لاریجانی بابیان اینکه لازم است در تنظیم سند D8 وقت بیشتری گذاشته شود تأکید کرد: عده‌ای خبره که نگاه بین‌المللی داشته باشند برای تدوین این اساسنامه به نحوی که مشارکت گروه هشت هم فراهم شود را گرد هم بیایند.
رییس واحد آیت‌الله املی با اشاره به پیشنهاد دکتر دادگان برای برگزاری بازی‌های ورزشی بین هشت کشور اسلامی گفت: آماده هستیم یک دوره مسابقه ورزشی در دو شاخه بسکتبال و کاراته چهارچوب اجرایی آن توسط معاونت ورزشی مشخص و اجرایی شده برگزار نماییم.
لاریجانی با اشاره به مدل پیشنهادی دکتر واشقانی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت ا… آملی در این مدل شاخه D8 هم یک هویت مستقل دارد و هم یک وابستگی که در هیأت رئیسه سازمان مرکزی مورد تصویب قرار گرفت.
این مسئول با اعلام اینکه به‌زودی فعالیت‌های کالج زبان آکسفورد در واحد آیت‌الله آملی آغاز خواهد شد تصریح کرد: این فعالیت‌ها می‌تواند در زمینه بین‌المللی آموزش زبان انگلیسی برای گروه هشت کشور نیز فراهم شود.

  • عکس: روابط عمومی واحد آیت الله آملی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *