خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری گرامیداشت موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

برگزاری گرامیداشت موسس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: در کنار وظیفه ذاتی مجموعه دانشگاهی در تربیت و آموزش نیروهای متخصص بحث فرهنگی از مسائل مورد توجه در واحد تنکابن است.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از خبرگزاری آنا؛ دکتر محمود صمدی لرگانی در نشست هیأت رئیسه، مدیران و مسئولان واحد تنکابن با حجت الاسلام شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه تنکابن، حضور دو شهید خوشنام در واحد تنکابن را مایه خیر و برکت برای مجموعه دانست و اظهار کرد: از دیگر برنامه‌های فرهنگی می‌توان تدوین کتاب جامع دانشنامه بزرگان تنکابن که با مشارکت شورای فرهنگی شهرستان، حضور پرشور در مراسم‌های مذهبی، اردوهای جهادی از سوی داوطلبان بسیجی این واحد که موفق به کسب رتبه نخست در بین دانشگاه‌های سطح استان شدند نشان از توجه ویژه واحد تنکابن به امور فرهنگی است.
وی درباره بزرگداشت مفاخر شهرستان تنکابن بیان کرد: به بهانه سی امین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، مراسم بزرگداشت دکتر محمد حسین مفتاح موسس واحد تنکابن برگزار می‌‌شود. همچنین ساخت بیمارستان شهید رجایی تنکابن و امام سجاد(ع) رامسر و تاسیس دانشگاه رودکی تنکابن از دیگر افتخارات دکتر مفتاح است.
وی همچنین گفت: به بهانه سی امین سال تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، مراسم بزرگداشت دکتر محمد حسین مفتاح موسس واحد تنکابن برگزار می‌‌شود.

وی به تشریح امکانات آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن پرداخت و گفت: با همت مجموعه تعداد رشته‌های تحصیلی در مقاطع مختلف روز به روز در حال افزایش است. وجود ۸ رشته دکتری فعال و اضافه شدن ۵ رشته دیگر در همین مقطع تحصیلی در ترم بهمن، همچنین در رشته علوم پزشکی با ۳۰ سال سابقه و دانش‌آموختگی ۱۲۰۰ پزشک و هزاران پرستار و ماما که بیش از ۲۰۰ نفر آنها تخصص و فوق تخصص هستند افق روشنی را برای این واحد ترسیم می‌کند.
رئیس واحد تنکابن تاکید کرد: آموزش بالینی دانشجویان پزشکی باید به خوبی صورت گیرد و با توجه به ساخت بیمارستان آموزشی درمانی مستقل برای رشته پزشکی این واحد، ادامه داد: شروع ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی در ۱۵۰۰۰ متر مربع فضا آموزشی درمانی به زودی انجام می‌پذیرد.
وی ادامه داد: مهمترین خصوصیات این بیمارستان اختصاص فضای آموزشی درمانی بیشتر از حد استاندارد، بخش بیماری‌های خاص، بخش تراما که مخصوص حوادث جاده‌ای و ساختمانی است این بیمارستان را در منطقه منحصر به فرد کرده است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان تنکابن نیز با توجه به اینکه کارها را به کارشناسان بسپارید، گفت: در حوزه جذب اعتبارات برای مجموعه تحت امرتان از مشاوران قوی استفاده کنید.
حجت الاسلام سید داود شاهچراغی با توجه به منویات مقام معظم رهبری ادامه داد: با پیوند صنعت و دانشگاه و اقتصاد دانش‌بنیان به دنبال جذب منابع غیر شهریه‌ای باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *