خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری پانزدهمین آئین شعر عاشورایی در واحد قائم‌شهر

برگزاری پانزدهمین آئین شعر عاشورایی در واحد قائم‌شهر

۱۴۴۷۷۳۸۵۵۸_IMG_1479

پانزدهمین آئین شعر عاشورایی به همت بسیج دانشجویی واحد قائم‌شهر با همکاری معاونت دانشجویی و فرهنگی با حضور جمعی از شعرای منتخب استان مازندران، استادان، کارکنان و دانشجویان در سالن آمفی تئاتر دانشکده فنی و علوم پایه واحد قائم‌شهر برگزار شد.
به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان مازندران و به نقل از خبرگزاری آنا؛ مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آ‌زاد اسلامی واحد قائم‌شهر، برگزاری اینگونه جلسات را ارزشمند دانست و بر استمرار آن تأکید کرد.
عبدالهادی رضائی باتوجه به جمله امام خمینی(ره) که فرمود«این محرم و صفراست که اسلام را زنده نگه داشته است» گفت: در تعالیم اسلام خصوصیاتی وجود دارد که مهمترین آن بخش اعتقادی و احکام اخلاقی آن است که هم جنبه نظری و هم جنبه علمی را درخود جای داده‌‌اند.
رضایی بُعد عملی ماه محرم و صفر را عزاداری برای اباعبدالحسین (ع)دانست و عنوان کرد: اشک ریختن،سینه زدن و برگزاری جلسات عزاداری نمونه واقعی و عملی ماه محرم است که موجبات حفظ،دوام و بقای دین مبین اسلام را شامل می‌شود که به تأکید امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری این جلسات باید با شدت و قوت زیاد برگزار شوند.
سرپرست دفتر فرهنگ اسلامی واحد قائم‌شهر هدف از برگزاری جلسات عزاداری برای ائمه معصومین (ع) را شناسایی سیره عملی و نظری ائمه (ع) عنوان کرد و گفت: مراسم عزاداری برای ائمه (ع) باید بدون هیچگونه خرافات و آسیب های اجتماعی همراه باشد .
در ادامه نیما رستگار ترانه‌سرای برگزیده جشنواره کشوری، نیما براری ترانه سرا و شاعرنامی استان مازندران، محمد صادقی ترانه سرا، یاشار کلانی شاعر برگزیده جشنواره کشوری، بهروز رستگار دبیر انجمن داستان نویسی و شاعر دیرینه استان مازندران، معین برزه شاعر استان مازندران، سینا زارع دبیرانجمن شعر شهرستان بابلسر، صادق فقانی برگزیده چندین جشنواره کشوری، دکتر رضا اسدپور عضو هیات علمی واحد قائم‌شهر، هادی اصغری شاعر وترانه سرای استان مازندران و مرصاد فولادی دبیرانجمن ترانه استان مازندران در وصف امام حسین(ع)، واقعه عاشورا و دفاع مقدس اشعاری را ارائه کردند.
در پایان مراسم از سوی دکتر باقرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر با اهدای لوح و هدایا از شاعران منتخب استان مازندران قدردانی به عمل آمد.

  • عکس: روابط عمومی واحد قائمشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *