خانه / اخبار نهاد / دکتر ابراهیمیان: آدم‌های موفق همیشه بیشتر از آدم‌های ناموفق زمین می‌خورند

دکتر ابراهیمیان: آدم‌های موفق همیشه بیشتر از آدم‌های ناموفق زمین می‌خورند

کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و دفتر فرهنگ اسلامی واحد نور در سالن کنفرانس این واحد دانشگاهی برگزار شد.IMG_0471010101

به گزراش دفتر نهاد نمایندگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران و به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا،‌این کارگاه در تاریخ ۹۴/۸/۱۷ و با سخنرانی حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان برگزار گردید.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: آدم‌های موفق همیشه بیشتر از آدم‌های ناموفق زمین می‌خورند ولی آدم‌های موفق هیچگاه تسلیم نمی‌شوند زیرا کسانی که تسلیم می‌شوند هرگز موفق نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام سید حسین ابراهیمیان در کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی که با همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و دفتر فرهنگ اسلامی واحد نور در سالن کنفرانس این واحد برگزار گردید گفت: دلیل آموختن مهارت‌های زندگی را رسیدن به تعالی دانست و با توجه به روایتی از رسول اکرم(ص) که فرمود«در اسلام هیچ بنایی ساخته نشده که قوی‌تر و محبوب‌تر از خانواده باشد»، اظهار کرد: دشمن این را خوب می داند و اگر ما جلوی مهارت‌های زندگی را بگیریم و نگذاریم خانواده‌های مسلمان رشد و بلوغ اسلامی داشته باشند آن وقت است که دشمن پیروز می‌شود و به فرموده مقام معظم رهبری قتل عام فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی مهارت‌های زندگی از جمله هنر برقراری ارتباط، مدیریت رفتارهای خود از جمله مدیریت زمان و مدیریت هیجان اعم از خشم اضطراب و ترس، هنر «نه» گفتن و مهارت افتراق یعنی تشخیص خوب از بد و…، رضایتمندی، قناعت، بخشنده بودن، اعتماد به نفس، عزت‌نفس، توانایی مقابله با استرس‌ها و داشتن دید مثبت را از دیگر مولفه‌های شادکامی عنوان کرد.

ابراهیمیان بیان کرد: برای مقابله با شیطان بهترین کار توجه به مولفه‌های مقابله با آن است که نخستین آن توجه به خداوند است و انسان باید به درجه‌ای برسد که از خداوند بترسد و به این موضوع توجه کند که به یاد خدا باشد.

وی دومین مولفه را آغاز تربیت دانست و اظهار کرد: زمانی که ۲ نفر به قصد ازدواج به همدیگر نگاه کردند تربیت آغاز می‌شود و به فرموده امام علی(ع) در حوزه تربیت مومن باید چندین سال بعد از خودش را هم پیش‌بینی کند که از آن به عنوان بصیرت یاد شده است.

ابراهیمیان سومین عنصر را شناخت ابزارهای مهارت دانست و بیان کرد: ۸۰ درصد یادگیری ها از طریق چشم است و بر این نکته که ما باید برای تربیت فرزندان‌مان عینیت‌سازی داشته باشیم و مطالب تربیتی را به صورت تدریجی بیان کنیم.

وی چهارمین ویژگی را جدی گرفتن مهارت زندگی و اهمیت دادن به مقوله و مبانی تربیتی و رفتاری دانست و التفات به مبانی را مصادف شدن انسان به تعالی و رسیدن آن به عرش بیان کرد.

در این کارگاه ابراهیمیان درباره اهمیت موضوع مهارت‌های زندگی و چگونگی شناخت آن که از بحث‌های بسیار مهم محسوب می‌شود و اینکه چرا آنها باید آموخته شوند، بیاناتی را ارائه کرد. در پایان برنامه نیز ابراهیمیان به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

+عکس: ارسالی از واحد نور: خلیلی