خانه / اخبار نهاد / نمایشگاه نقاشی موسسه توانبخشی معلولین یاس برگزار شد

نمایشگاه نقاشی موسسه توانبخشی معلولین یاس برگزار شد

نمایشگاه نقاشی موسسه تولیدی و حمایتی توانبخشی معلولین یاس در واحد نور برگزار شد.۶۳۵۸۱۸۹۴۶۸۹۱۶۶۸۹۳۲
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس واحد نور در حاشیه برگزاری نمایشگاه آثار نقاشی اعضای ناتوان جسمی و ذهنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه، شناسایی عملکرد رنگ درمانی موسسه است و به دنبال کمک روحی به معلولان هستیم. این افراد به دلیل ناتوانایی های جسمی و ذهنی، احتیاج به امداد روحی دارند و برگزاری نمایشگاه نقاشی این در این واحد دانشگاهی می‌تواند به نوعی کمک برای معلولان باشد.
دکتر صدرالدین متولی با توجه به اینکه تصور غلط عامه مردم این است که این بچه‌ها آموزش پذیر نیستند، ادامه داد: خیلی‌ها فکر می‌کنند که این بچه‌ها در همان سطح هوشی که به دنیا آمده اند باقی می‌مانند و نمی‌دانند که این بچه‌ها تربیت‌پذیر هستند، می‌توانند آموزش ببینند و استعدادهایشان را پرورش دهند.
رئیس واحد نور با ابراز خرسندی از استقبال دانشگاهیان گفت: خوشبختانه دانشگاهیان واحد نور استقبال خوبی از نمایشگاه داشته‌اند و نظراتی که ارائه داده اند در راستای تداوم و برگزاری نمایشگاه در ایام دیگر سال بوده است.
وی با توجه به فروش آثار نمایش گذاشته شده اعضاء تاکید کرد و افزود: قطعا فروش آثار در علاقمندی و ارتقای اعتماد بنفس این افراد بسیار موثر است.
سرپرست موسسه توانبخشی تولیدی و حمایتی معلولین یاس نیز با بیان اینکه موسسه توانبخشی امسال برای سومین سال متوالی اقدام به برگزاری نمایشگاه کرده است، گفت: سال‌های گذشته نیز در گالری های مختلف، نمایشگاه نقاشی معلولان را برگزار کرده‌ایم و خوشبختانه هر سال با استقبال مسولان و دانشگاهیان این واحد دانشگاهی مواجه شده ایم.
نیک نژاد با بیان اینکه نزدیک به ۴۰ اثر نقاشی در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، افزود: تمامی افرادی که آثارشان در این نمایشگاه عرضه می‌شود پس از شناسایی و تشخیص نوع معلولیت این افراد در کارگاه‌های نقاشی موسسه عضو شده و به نوعی تحت معالجه رنگ درمانی قرار گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *