خانه / اخبار نهاد / همکاری مشترک واحدآیت الله آملی با دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

همکاری مشترک واحدآیت الله آملی با دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس

اولین نشست مشترک همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی و دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس با حضور رییس و تنی چند از مسوولان دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، دکتر فاضل لاریجانی رییس واحد آیت اله آملی، مجید ستوده، خانم ۲۰۱۵-۱۱-۰۱_thumbdr-ghebres00مالک نژاد، مدیر همکاریهای علمی و بین المللی، حسن شادمانی، رئیس اداره ترجمه و مکاتبات بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد .

رییس دانشگاه مدیترانه شرقی با بیان اینکه این دانشگاه در شهر فاماگوستا قبرس شمالی واقع شده اظهار کرد : دانشگاهش در حال حاضر ۲۰۰۰۰ دانشجو دارد که ۷۲۰۰ نفر از این تعداد را دانشجوی خارجی تشکیل میدهد.

وی با بیان اینکه دانشگاه مدیترانه شرقی از اعتبار بین المللی شایان توجهی برخوردار می باشد ،گفت: هم اکنون ۹۵ رشته تحصیلی در مقاطع تحصیلی مختلف این دانشگاه ارائه می گردد از جمله رشته های مهندسی کامپیوتر، عمران، برق، معماری، ارتباطات، گردشگری وهتلداری، مدیریت بازرگانی

رییس دانشگاه مدیترانه شرقی با تاکید بر توجه به مقوله کیفی سازی و امر جهانی شدن در دانشگاه تحت مدیریتش تصریح کرد: دانشگاه مدیترانه شرقی همکاریهای گسترده ای را با دانشگاههای معتبر جهان ایجاد نموده است که دانشگاه دولتی کرمان و دانشگاه آزاد اسلامی از این جمله هستند .

دکتر لاریجانی با استقبال از پیشنهادات طرف قبرسی تصریح کرد :واحدآیت الله آملی آماده همکاری مشترک را در جهت گسترش هر چه بیشتر تعاملات با دانشگاه مدیترانه شرقی است .

رییس واحد آیت اله آملی با ارایه گزارشی از توانمندی های این واحد دانشگاهی ابراز امیدواری کرد طرفین بتوانند بر ایجاد دوره های مشترک داروسازی، زبان شناسی و گردشگری وهتلداری زمینه سازی نمایند .

در پایان این نشست هیات قبرسی با توجه به توانمندی واحد آیت الله آملی، آمادگی خود را برای یادداشت تفاهم نامه ای در زمینه های متخلف از جمله زمینه های زیر اعلام کرد :

– تبادل استاد و دانشجو بین دو دانشگاه

– برگزاری و ارائه سخنرانی در زمینه جهانی شدن و موضوعات مربوطه؛

– برگزاری دوره های مشترک در مقطع کارشناسی خصوصا در رشته های داروسازی، گردشگری و هتلداری، معماری و مدیریت فن آوری اطلاعات؛

– ارتقا همکاریهای علمی میان طرفین؛

– همکاری در زمینه تهیه سرفصل دروس مشترک در رشته های مورد نظر؛

– ارائه ترمهای تابستانی همراه با تبادل دانشجو؛

– ارائه دوره های کوتاه مدت خصوصا در زمینه گردشگری وهتلداری همراه با ارائه گواهی رسمی؛

– تهیه بروشور مشترک جهت جذب دانشجو در رشته گردشگری وهتلداری؛

– برگزاری دروه ها با زبان انگلیسی خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *