خانه / اخبار نهاد / جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با حضور معاون نهاد

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری با حضور معاون نهاد

جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی ساری؛ با حضور معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران ؛ حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا غفّاری برگزار شد.IMG_5917

این نشست که در تاریخ ۹۴/۷/۲۷  برگزار گردید؛ در دفتر کار ریاست محترم دانشگاه به بیان اهداف و نظرات و همچنین مشورت موارد راهبردی جهت پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی دانشگاه اشاره شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، دکتر نیازآذری در این جلسه با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) اظهار کرد:  محرم ماه قیام و پیام است که دل های شیدای نیکان و مشتاقان را به سوی مراد و محبوبشان معطوف می سازد، ایام حماسه و عاطفه با فرارسیدن این ماه آغاز می گردد تا شیفتگان معرفت و عاشقان ایثار را با کاروان کربلا همراه و هم نوا سازد، تا شور و شعور عاشورایی، دیگر بار احیاء گردد و ارادت علاقه مندان به سرور و سالار صاحبدلان فزونی یابد و روح انسان ها از زندان نفس رهانیده شود.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران، دانشگاه آزاد اسلامی را بعنوان نگینی در عرصه فعالتهای آموزش عالی کشور خواند و اظهار داشت: با افزایش فعالیتهای علمی و پژوهشی بویژه در عرصه تحقیقات برون دانشگاهی، دانشگاه آزاد اسلامی جایگاه بسیار مناسب تری را در دوران ریاست جناب آقای دکتر میرزاده پیدا کرده است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران گفت: اولویت های دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد مراکز رشد و گسترش شرکتهای دانش بنیان به منظور تجاری کردن نتایج پژوهش و تبدیل ایده به ثروت و درآمد است.

دکتر نیاز آذری بررسی تخصصی مشکلات مالی واحدها و ارائه راهکار برای خروج واحدها از بحران را بسیار ضروری دانست و اظهار کرد: باید برنامه‌ای مدون با توجه به ظرفیت‌ها تهیه شده و معاونان واحدها گزارش پیشرفت کارها و مصوبات واحدها را ارائه کرده و لازم است در این خصوص نظارت کامل داشته باشند.

وی گفت: تلاش دانشگاه آزاد اسلامی حرکت به سمت ایجاد درآمد غیر شهریه ای است و در این راستا اقتصاد دانش بنیان، استفاده بهینه از ظرفیت های آزمایشگاه‌های موجود در دستور کار قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران به معاونان اداری مالی واحدهای دانشگاهی استان توصیه کرد با توجه به خودگردانی دانشگاه آزاد اسلامی، مدیریت «درآمد» و «هزینه» را در دستور کار خود قرار دهند به گونه‌ایی که به فرآیندها آسیبی نخورد و نارضایتی ایجاد نشود، علاوه بر اینکه رفاه و معیشت پرسنل نیز در نظر گرفته شود.

وی در ادامه در خصوص سیستم اتوماسیون اداری گفت: استفاده از سیستم اتوماسیون اداری علاوه بر تسهیل در امر پاسخ گویی به مکاتبات و نظارت بیشتر به نحوه ارجاع نامه، می توانند نقش مؤثری در کاهش هزینه ها که به علت عدم استفاده به کاغذ است داشته باشد.

دکتر نیازآذری در خصوص آیین نامه تخفیف دانشجویی، معافیت مالیاتی قراردادهای برون دانشگاهی، پذیرش دانشجویان دوره دکتری پژوهش محور، افتتاح حساب ساها، زمین های فاقد سند واحدها، برقراری حق تخصص کارکنان و ممنوعیت بکارگیری نیروی انسانی مطالبی را بیان کرد.

در ادامه هر یک از اعضاء سؤالات، نظرات و پیشنهادات خود را  ارائه کردند که رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان به آنها پاسخ دادند.

پس از پایان جلسه رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران از آزمایشگاه، طرح های اقتصادی و دانش بنیان و گلخانه پژوهشی- تحقیقاتی واحد نور بازدید بعمل آوردند.

نیازآذری ظرفیت و فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور را بسیار خوب ارزیابی و یادآور شد: تجهیزات، امکانات و فضاهای آموزشی در واحد نور توسعه خوبی داشته و کارایی مدیریتی، آموزشی و تحقیقاتی در این واحد مثبت است و از خدمات ارزنده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور تقدیر و تشکر کردند.

IMG_5933 IMG_5936

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *