خانه / اخبار نهاد / کرسی آزاد اندیشی نقش مجلس و دانشگاه در همدلی بین دولت و ملت در واحد قائمشهر

کرسی آزاد اندیشی نقش مجلس و دانشگاه در همدلی بین دولت و ملت در واحد قائمشهر

کرسی آزاد اندیشی با موضوع نقش مجلس و دانشگاه در همدلی بین دولت و ملت به همت دفتر هم اندیشی و با همکاری دفتر فرهنگ و تشکل اسلامی اسلامی اساتید واحد قائم شهر با حضور سیدهادی حسینی DSC_1283 نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی ،رئیس، اعضاء هیئت رئیسه و اساتید در سالن اجتماعات دانشکده فنی و مهندسی برگزار شد.

محمدرضا باقرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحدقائم شهر ضمن تشکراز دست اندکاران برگزار کننده این جلسات اظهار داشت: در کشور ایران در حوزه علوم انسانی که تمامی مناسبات و روابط بین افراد را تحت الشعاع خود قرار می دهدجای کرسی های نظریه پردازی بشدت خالی و کم کار شده است.

باقرزاده در بخش دیگر سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: معظم له مجلس شورای اسلامی را مظهر آراء مردم در اداره امور نظام و یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب اسلامی می دانند.

دبیرهم اندیشی اساتید دانشگاههای آزاد اسلامی مازندران احساس مسئولیت ، داشتن استقلال، شجاعت ، فرزانگی و بکارگیری فکرو علم و تخصص را ۴ ویژگی برای تحقق جایگاه حقیقی مجلس از نگاه مقام معظم رهبری برشمرد و اشاره داشت: نقش دانشگاه ها در بعد فرزانگی و کاربرد علم و تخصص بمنظور تقویت جایگاه مجلس کاملاً مشهود است.

عضو هیأت امنا دانشگاههای آزاد اسلامی مازندران گفت: علیرغم وجود رقابت بسیار جدی در بین دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با مدیریت جدید دکتر میرزاده و تلاشهای ایشان ما شاهد یک دانشگاه کارا و بالنده هستیم.

باقرزاده در ادامه با تشکر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان قائم شهر که با تلاشهای جهادی خود توانستند اهداف واحد قائم شهر را به ثمر بنشانند به موفقیتهای واحد قائم شهر در سال گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به نظام رتبه بندی دانشگاهی سایماگو درسال۲۰۱۴ دانشگاه آزاد اسلامی واحد

قائم شهر در بین حدود ۴۰۰ واحد دانشگاهی رتبه ۱۵و در بین دانشگاههای کل کشور رتبه ۸۰ را دارا شده است.

وی همچنین بیان کرد دانشگاه آزاد اسلامی واحدقائم شهر در سال ۱۳۹۳در حوزه پژوهش نیز توانسته است با ارائه ۹۶ مقاله isi و ۶۹ مقاله علمی – پژوهشی برافتخارات خود بیفزاید.

باقرزاده کسب رتبه ممتاز کشوری توسط دفتر هم اندیشی استادان و نخبگان واحدقائم شهر در بین بیش از ۳۰۰ دانشگاه آزاد و دولتی را از دیگر افتخارات کسب شده سال گذشته عنوان کرد و از زحمات خالصانه دکتر محمد ابراهیم بخشنده تشکر کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با توجه به توان و پتانسیل واحد در سال جدید و با وجودهمراهی وتلاش نمایندگان مجلس رشته های دکتری به ۳۰ رشته و کارشناسی ارشد به ۱۰۰ رشته ارتقاء یابد.

باقرزاده با توجه به بیانات دکتر میرزاده در خصوص فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاداسلامی بناست با مأموریت گرایی و مسئله محوری بر مبنای نیازها عمل نموده و رویکرد حل مسئله داشته باشد . همچنین براساس فعالیت های اقتصادی دانش پایه عمل کرده و به دنبال کاهش بارشهریه ای باشد از مجلس شورای اسلامی خواست تا از اقدامات دکتر میرزاده در این خصوص حمایت لازم را داشته باشد.

DSC_1348  DSC_1296 DSC_1294 DSC_1290 DSC_1283 DSC_1281 ۴۲۵۱dec72b18ac89643edfb7a8300016_XL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *