خانه / ویژه / متفرقه / کارگاه آموزشی سینمایی با حضور رسول صدرعاملی در واحد رامسر

کارگاه آموزشی سینمایی با حضور رسول صدرعاملی در واحد رامسر

کارگاه آموزشی با عنوان «مراحل تولید و ساخت فیلم سینمایی» با حضور رسول صدرعاملی ،خانم آنت اولسن کارگردان دانمارکی و مینارد ایزیاشی بازیگر انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد.

به گزارش دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران و به نقل از روابط عمومی واحد رامسر؛ رسول صدرعاملی کارگردان متولد ۱۳۳۳ اصفهان و کارگردان فیلم هایی چون «من ترانه ۱۵ سال دارم» و «دختری با کفش های کتانی» ساعت ۱۱ روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه به دعوت از گروه سینمای دانشگاه آزاد رامسر جهت برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان « مراحل تولید و ساخت فیلم سینمایی» در این واحد دانشگاهی حاضر شد. این کارگاه آموزشی در سالن سینمای دانشگاه و با حضور دانشجویان رشته سینما، گرافیک و پژوهش هنر و همچنین اعضای هیات علمی گروه هنر برگزار شد. در پایان کارگاه صدرعاملی ضمن تشویق دانشجویان به ساخت فیلم های کوتاه و بلند، افزود، دانشجویانی که طرح های جالب و قابل توجهی در زمینه فیلمنامه داشته باشند مورد حمایت او قرار خواهند گرفت.

۹shs_11

گفتنی است کارگاه های آموزشی دیگری با عنوان «تاثیرات متقابل سینما و تکنولوژی و نقش آن در فیلم های کوتاه و بلند» و « شیوه های نوین رهبری بازیگر در سینما» با حضور خانم آنِت اولسن کارگردان دانمارکی و مینارد ایزیاشی بازیگر انگلیسی در ساعت ۱۵ همین روز در سالن سینمای دانشگاه آزاد واحد رامسر برگزار شد. آنت اولسن ۲۰ نوامبر سال ۱۹۶۵ در دانمارک متولد شد. کارگردان و نویسنده سینمایی و تلویزیونی که به خاطر آثارش شهرت جهانی کسب کرده تا کنون سه بار نامزد دریافت جایزه خرس طلایی برای فیلم های «بدبیاری های کوچک»، «سرباز کوچولو» و «در دستان تو» از جشنواره فیلم بین المللی برلین شده است. اولسن کار خود را با ساخت فیلم «بدبیاری های کوچکـ» در سال ۲۰۰۲ آغاز کرد. او برای اولین بار در پنجاه‌ و دومین جشنواره فیلم برلین ، جایزه Blue Angel را به اولین فیلم خود اختصاص داد.این کارگردان برجسته دانمارکی در سال ۲۰۱۳ به عنوان برترین کارگردان فیلم در کشور انتخاب شد. وی همچنین تدریس در مدرسه تئاتر دانمارک ، ردال نروژ ، بینگر فیلم آمستردام و کارگاه فیلم خاورمیانه در قاهره را تجربه کرده است. وی اخیرا چندین قسمت از سریال  Borgenرا کارگردانی کرد که موفقیت بزرگی در انگلستان و سایر کشور ها برای او محسوب می شود.

این کارگاه ها با استقبال خوب و قابل توجه دانشجویان دانشگاه، بخصوص دانشجویان رشته های سینما، گرافیک و پژوهش هنر همراه بود.xhug_12

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *