خانه / ویژه / متفرقه / نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس در واحد قائمشهر

نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس در واحد قائمشهر

به گزارش روابط عمومی واحدقائم شهر مجتبی بلباسی در نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با عنوان وحدت ملی، دشمن شناسی – بیداری اسلامی با حضور هیئت رئیسه واحدقائم شهر ،سردار آزاده۱۴۴۳۴۳۸۸۱gg4_DSC_5154 میکائیل فرج پور، اساتید ،کارکنان و دانشجویان بسیجی در سالن اجتماعات ساختمان ولایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر برگزار شدضمن تسلیت درگذشت جان باختگان حادثه منا هفته دفاع مقدس را گرامی داشت.

مجتبی بلباسی با توجه به نقش دانشجویان بسیجی در حوزه سیاست آنها را بعنوان چشم نظام و مطالبه گر انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: دانشجو باید با شجاعت خود به عنوان نسل پویای انقلاب اسلامی در دانشگاههادر کنار درس حافظ امنیت و سلامت اقتدار انقلاب اسلامی باشد و خدمات خود را به تمامی اقشار ارائه نماید.

بلباسی با بیان این نکته که هفته دفاع مقدس فرصتی است برای گرامیداشت اتفاق بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: خلق اتفاق عظیم دفاع مقدس چیزی جز مدیریت درست ولایت امر ، اعتقاد و ارادت مردم به امام (ره) نبود که این امر منجر به افتخاری شد برای ما و سنگ بنائی برای حرکتهای بعدی امت اسلامی را فراهم کرد .

بلباسی نقش مردم را مهمترین مولفه قدرت نظام اسلامی دانست و گفت:بسیج مظهر قدرت مردم است که توانست در دفاع مقدس و جنگ نرم قدرت خود را به همه جهانیان نشان دهد.

مسئول بسیج اساتید استان مازندران تصریح کرد: بسیج مبتنی بر حضور حداکثری مردم در نظام جمهوری اسلامی است که برآمده از غیرت،استقامت، شجاعت، بصیرت و معرفت است که با وجود این مولفه ها ما شاهد قدرت بسیج در دفاع مقدس بودیم و اکنون خواستار تداوم بیشتر آن پیشتر از گذشته هستیم.

بلباسی با اشاره به جایگاه بلند ولایت در اندیشه سیاسی اسلام اظهارداشت: عید غدیرخم یکی از نقاط طلائی و برگهای زرین تاریخ اسلام است که اهمیت ولایت را به خوبی نشان میدهد.

بلباسی وجود برخی چالشها در حوزه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و طمع داشتن دشمن در حوزه تحریم در بخش اقتصاد را سوء مدیریت در دوران گذشته دانست و گفت: این روش ناصحیح و مسیرنادرست در بعضی جاها در حال تداوم است که دراین بین نقش بسیج بسیار حساس و تأثیرگذار است که باید پاسدار اصالت و اصل نظام اسلامی مبتنی بر عدالت و همه وجوهات اسلام باشد.

وی باتأکید بر تشکیل یک دولت پاسخگو بعد از دولت اسلامی بیان کرد:ما باید به سمت یک جامعه اسلامی که ما را به اهداف بلند انقلاب اسلامی برساند پیش برویم تا این دولت اسلامی بتواندالگویی برای یک تمدن بزرگ اسلامی بشود.

بلباسی در خاتمه با اشاره به این نکته که دشمن به دنبال نفوذ و سوق دادن کشور به فضای دو قطبی و از هم پاشیدن تشکیلات نظام سیاسی است از تمامی اقشار جامعه خواست تا نقش خود را در جنگ اقتصادی، فرهنگی، امنیتی،سیاسی به خوبی ایفا کنند.

سپس رضایی سرپرست دفترفرهنگ اسلامی واحدقائم شهر ضمن تسلیت جان باختگان حادثه دلخراش منا هفته دفاع مقدس را با یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گرامیداشت.

رضایی واژه دفاع مقدس را که ترکیبی از دو کلمه دفاع و مقدس است را بسیار ارزشمند خواند و گفت: کلمه دفاع براین معناست که ما در دوران جنگ در مقام تهاجم ظاهر نشدیم بلکه برما تهاجم کردند و ما ازخودمان دفاع کردیم .

رضایی مقدس بودن این دفاع را متأثر بودن از مکتب تربیتی امام (ره) دانست و اظهارکرد: در دنیا سه مکتب سکولاریسم، لیبرالیسم و مکتب حضرت امام (ره) وجود دارد که دو مکتب اول انسانهای قلابی و قالبی را به جامعه عرضه کرد اما تربیت شده های مکتب امام خمینی (ره) شهدا، جانبازان، رزمندگان و دیگر آحاد ملت هستند که برای حفظ انقلاب اسلامی علاوه بر مال از جان خود نیز گذشتند و توانستند اتفاق عظیم دفاع مقدس را خلق نمایند.

در خاتمه سردار آزاده میکائیل فرج پور با گرامیداشت یاد و خاطره دلاور مردان ۸ سال دفاع مقدس خاطراتی از آن دوران تعریف کرد.

عکس ها: ارسالی از واحد قائمشهر/ سرکار خانم آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *