خانه / ویژه / متفرقه / نسشت صمیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران با اعضای کانون و شورای بسیج اساتید واحد تنکابن

نسشت صمیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران با اعضای کانون و شورای بسیج اساتید واحد تنکابن

نشست صمیمی رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران با اعضای کانون و شورای بسیج اساتید واحد تنکابن در این واحد برگزار شد.fb5c27012bf7bd2b528a5fe03304bd91_L

مجتبی بلباسی رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران اهمیت جایگاه بسیج اساتید را در نسشتی صمیمی با اعضای کانون و شورای بسیج اساتید واحد تنکابن بیان نمود. سپس محمود صمدی لرگانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن یاد و خاطره‌ی ۱۷۵ تن از شهدای غواص را گرامی ‌داشت و به میزبانی استان مازندران از سی شهید غواص خط شکن اشاره نمود و افزود: وجود شهدا مایه خیر و برکت برای نظام اسلامی بوده است. شهدا با سن کم و اعتقاد و اعتماد قوی به نظام و اسلام باعث شدند که امروزه ما در جهان اسلام دارای یک برند مشخص باشیم. و این نتیجه ایثارگری، ایستادگی و از خود گذشتگی بوده که از خود نشان دادند.

وی ادامه داد: در همه ارکان زندگی ما در هر نقطه از تاریخ ۳۶ ساله انقلاب، در دوران پیروزی اتقلاب، جنگ تحمیلی، دوران سازندگی و در حال حاضر نقش بسیج بخصوص بسیج اساتید بسیار مفید و موثر بوده است.

ایشان به نقش بسیج اساتید اشاره نمود و گفت: نقش بسیج اساتید در بصیرت زایی و افزایش معرفت در دانشگاه و محیط‌های علمی بسیار مهم و اثرگذار است. دانشگاه به عنوان محیطی برای تعلیم و تربیت نیروهای جوان و آینده ساز این مملکت نسبت به دیگر نهادها در بیان آموزه‌های دینی و دستاوردهای خوب انقلاب، بسیار مهمتر و حساس تر است.

صمدی لرگانی با بیان اینکه کانون بسیج اساتید واحد تنکابن از قدیمی‌ترین کانون های استان است گفت: ۱۳۵ عضو از بین ۱۷۵ هیأت علمی با ضریب جذب بالای ۸۰ درصد و فعالیت‌های چشمگیر در حوزه حلقه‌های علمی این کانون را جزء کانون‌های برتر استان قرار داده است

رئیس واحد تنکابن بعضی از فعالیت‌های بسیج اساتید واحد تنکابن را اینگونه برشمرد: مدیریت حلقه‌های صالحین با جلسات مرتب و منظم، تعامل با حوزه‌های فرهنگی و تشکل های اسلامی و سیاسی اساتید در مناسبت‌های مختلف، مسابقات ورزشی فرهنگی، نشست‌های بصیرتی، اردوهای تفریحی و دیگر فعالیت‌های فرهنگی که بسیج اساتید در آنها به عنوان بازوی فعال و موثر پا به پای دیگر حوزه‌ها به فعالیت مشغول است.

در ادامه این نشست ابوالفضل قهاری مسئول کانون بسیج اساتید واحد تنکابن عملکرد یک ساله این کانون را به حاضرین جلسه گزارش نمود و این نشست با بیان نقطه نظرات اعضای شوراهای بسیج به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *