خانه / اخبار نهاد / برگزاری کلاس طب سنتی در واحد بابل

برگزاری کلاس طب سنتی در واحد بابل

به گزارش کارشناس فرهنگی خواهران ، کلاس طب سنتی با همکاری دفتر فرهنگ و دفتر نهاد مقام معظم رهبری وبا حضور دکتر سبحان خدادادی ویژه دانشجویان در تاریخ ۹۳/۹/۲۳ برگزارشد .۳۴۰۹e45349ec9f6b3397bfe10e87a1d0_XL

دکتر سبحان خدادادی پزشک عمومی و متخصص طب سنتی با اشاره به ظرفیت طب سنتی کشور گفت :از آنجا که طب سنتی در کشور پذیرفته شده است و مورد استقبال عموم می باشدلازم است این ظرفیت را دراختیار سلامت مردم و دانشجویان قرار دهیم.

وی همچنین در خصوص چگونگی مصرف داروهای گیاهی و انواع مزاجها از جمله مزاج بلغمی ، سودایی ،صفراوی سخنانی رابیان داشت .

دکتر خدادادی بیان داشت : حجامت یکی دیگر از روشهای طب سنتی است.در زبان فارسی حجامت به معنی مداوا تعریف شده و یک روش خون گیری است که برای پیشگیری از بیماری ها و درمان بعضی بیماری ها انجام می گیرد. حجامت در پیشگیری و درمان بیماری هایی چون آسم، اعتیاد به مواد مخدر، نارسایی هضم غذا، سردردهای میگرنی و اعصاب، چربی خون، غلظت خون و بیماری های پوستی کاربرد دارد. وی همچنین اظهار داشت :بادکش درمانی، ایجاد مکش در نقاط مختلف بدن به منظور انبساط عروقی بدن و.انجام بادکش و چرخاندن لیوان روی بدن افراد فلج شده ناشی از سکته مغزی و قلبی، باعث بهبودی می شود.در بعضی بیماران انجام بادکش با ترکیبی از روغن های مخصوص باید صورت گیرد.. متخصص طب سنتی بیان داشت :زالو درمانی هم یکی از روش های خون گیری طب سنتی محسوب می شود که به لحاظ نحوه خون گیری و ماده هیرودین که توسط زالو به بدن وارد می کند، در طب سنتی از جایگاه ویژه ای برخوردار است. هر زالویی اثر درمانی ندارد. در بزاق زالو ماده ضد انعقادی وجود دارد که موجب رقیق شدن خون، بازشدن عروق تنگ و در نتیجه موجب افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی موضع یا عضو می گردد اکنون زالو درمانی در بیماری هایی چون تنگی عروق قلب، پیوند پوست، پیوند اعضاء، واریس، ضایعات پوستی، بیماری های مفاصل، آرتروز، هموروئید، زیبایی پوست و تقویت سیستم ایمنی کاربرد دارد.

درپایان ،با پرسش و پاسخ بین دانشجویان کارگاه پایان پذیرفت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *