خانه / ویژه / متفرقه / برگزاری کارگاه نقد فیلم با موضوع مهدویت در واحد نور

برگزاری کارگاه نقد فیلم با موضوع مهدویت در واحد نور

به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور و همکاری دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران کارگاه نقد فیلم با موضوع مهدویت در واحد نور و در P1030130تاریخ آبان ماه ۹۳ برگزار شد.

این کارگاه با سخنرانی دکتر خاکزاد به کار خود ادامه داد و حجت الاسلام والمسلمین خاکزاد به موارد مهمی در مورد دیدگاه های سینمایی و صوری در فیلم ها که با مهدویت در اراتباط است اشاره داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین خاکزاد با اشاره به جایگاه مهدویت در غرب گفت: اندیشه مهدویت از مفاهیم مؤثر قرآنی، روایی، کلامی، سیاسی و از ارکان تاریخ اسلام است که در فرهنگ و تمدن اسلامی و بحران فراگیر و مستمر جهان اسلام، جایگاه ویژه‌ای داشته است. موعودگرایی در غرب اسلامی که سرزمین هم زیستی ملل منتظر الظهور است ریشه سنتی دارد. نخستین تجربه پیدایش دولت براساس مهدویت در غرب اسلامی روی داد.سپس وی به بررسی چهارده قرن مهدویت و بررسی مبانی نظری آن، مدعیان مهدویت و دولت های کلامی مهدوی که از اواخر قرن دوم تا اواسط قرن چهاردهم هجری با ادعای مهدویت در غرب اسلامی تأسیس شدند پرداخت.

وی در مورد مسائل منجی در دین یهود و بشارت موعود اشاره داشت:درکتاب تورات که ازکتب آسمانى به شمار مى رود و هم اکنون در دست اهل کتاب و مورد قبول آن ها است، بشارات زیادى از آمدن مهدى موعود و ظهور مصلحى جهانى در آخرالزمان آمده است.در زبور حضرت داود(ع) که تحت عنوان مزامیر در لابلاى کتب عهد عتیق آمده، نویدهایى درباره ظهور حضرت مهدى (ع) به بیان هاى گوناگون داده شده است و در ۳۵ بخش از مزامیر ۱۵۰ گانه، اشاره اى به ظهور مبارک آن حضرت ونویدى از پیروزى صالحان بر شریران وتشکیل حکومت واحد جهانى وتبدیل ادیان ومذاهب مختلف به یک دین محکم و آیین جاوید، موجود است و جالب این که مطالبى که قرآن کریم درباره ظهور حضرت مهدى (ع) اززبور نقل کرده است، عیناً در زبور فعلى موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *