خانه / اخبار نهاد / نشست سه روزه معرفت افزایی فرهنگی آموزشی در مشهد مقدس (ضیافت اندیشه) بخش اول

نشست سه روزه معرفت افزایی فرهنگی آموزشی در مشهد مقدس (ضیافت اندیشه) بخش اول

نشست سه روزه معرفت افزایی فرهنگی آموزشی ویژه «استادان نخبه» دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران در مشهد مقدس برگزار شد.DSC_0114

این ضیافت اندیشه به مدت ۳۲ ساعت در سالن همایش هتل آفاق مشهد مقدس و با شرکت اساتید منتخب دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به پایان رسید.

در روز دوم این ضیافت و در تاریخ ۹۴/۶/۱۸ در آغاز، پس از تلاوت قرآن ؛ جناب آقای دکتر رضایی رئیس دفتر فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر ضمن خیر مقدم به بیان اهداف و برنامه ها پرداختند.

سپس کارگاه «معرفت شناسی» توسط حجت اسلام دکتر افتخاری از دفتر نهاد رهبری دانشگاه شهید بهشتی ، در دو نوبت آغاز و ادامه یافت.

دکتر افتخاری با اشاره به اینکه مسوولیت سنگین و سختی بر عهده ما و همکاران و همه کسانی که در مسیر کارگاه و موضوعات آن قرار می گیرند، با ابراز امیدواری از تلاش و کوشش برای ادامه این همکاری با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران خبر دادند.

محقق و استاد حوزه و دانشگاه با آغاز صحبت های خود ابعاد و معانی عام و خاص «دین» را شرح و به بررسی موضوعات آن پرداختند. وی گفت: دین عام به گونه ایی تمام مقدسات و باورهای ما را در بر می گیرد که به نوعی رمز و رازهای بزرگی را در بر دارد. وی در ادامه از سرشت آدمی و حالات نزدیک به خدا و شناخت خدا در رابطه با انجام اعمال آن توضیحات مفصلی ارائه نمودند.

دکتر افتخاری به شرح و بررسی منابعی که از آن می شود تولید معرفت نمود پرداختند و از کتاب و سنت به عنوان مهم ترین اصل نام بردند و شیوه ی ایجاد معرفت دینی و یا فهم دینی را استنباط عقلی از نقل (کتاب و سنت) دانستند. دکتر افتخاری در ادامه در مورد مسائل ارتباطی با احکام عقلی و نقلی مطالبی ایراد نمودند.

DSC_0090 DSC_0083 DSC_0081 DSC_0078 DSC_0047 ۸۳a9554230ed6e6cccfe522a2a4bd53e_XL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *