خانه / اخبار نهاد / برگزاری کارگاه تربیت فرزند ویژه کارکنان و اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا

برگزاری کارگاه تربیت فرزند ویژه کارکنان و اساتید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نکا

کارگاه مربوط به موضوع تربیت فرزند ویژه کارکنان و اساتید با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان مازندران و نهاد واحد نکا در روز سه شنبه و در تاریخ ۹۴/۶/۱۷ برگزار شد.

استاد مربوطه جناب آقای دکتر حلیمی در محل برگزاری کلاس جضور یافت و در موضوع مربوطه از دیدگاه اسلام و معصومین مطالب ارزشمندی را بیان نموده و با استقبال بسیار عالی همکاxcxccxران و اساتید روبرو شد.

وی در مورد اصل تحکیم و حفظ خانواده اشاره داشت؛ خانواده یک واحد کوچک اجتماعی است که با پیمان ازدواج زن و مرد آغاز می شود و با به دنیا آمدن فرزندان توسعه و استحکام می یابد. از آنجا که استحکام خانواده در تحکیم جامعه انسانی اسلامی تأثیر مثبتی دارد، قرآن به صورت ویژه ای به تحکیم و ثبات خانواده عنایت کرده و کلیه اصول حاکم بر روابط خانواده را بر این اصل مبتنی نموده است. بدین معنا که قرآن خود بر آنچه که به تحکیم خانواده بینجامد، توجه ویژه ای دارد و با هر آنچه که موجب تزلزل پایه های خانواده شود، به مبارزه برخاسته است. از مجموعه آیات قرآن می توان نتیجه گرفت که قرآن حتی در زمانی که احکام حقوقی طلاق را بیان می کند، سعی بر حفظ تحکیم خانواده دارد و تا آنجا که امکان دارد شرایطی را برای طلاق تعیین کرده که در صورت بروز اختلافهای جزئی، زن و مرد نتوانند به راحتی از هم جدا شوند. در حالی که هیچ یک از این شرایط در نکاح منظور نشده است. به عنوان مثال حضور دو شاهد عادل در هنگام اجرای صیغه طلاق یکی از تمایزات بین ازدواج و طلاق است؛« فإذا بلغنَ اجلهُنّ فأمسکوهنَ بمعروفٍ او فارقوهنَّ بمعروفٍ و اشهِدوا ذَوی عدلٍ منکم». در جایی هم که چاره ای جز جدایی و طلاق نباشد، با اینکه طلاق را مبغوض ترین راه معرفی می نماید، ولی برای حفظ حریم خانواده دستوراتی در این زمینه می دهد، زیرا با اجرای بعضی از قوانین می توان اموری را بر اعضای خانواده تحمیل نمود و ظاهراً آنها را وابسته نگهداشت؛ اما نمی توان انتظار خانواده ای باصفا و محبت را از آنها داشت. خانه ای هم که در آن صفا نباشد، از هم گسیخته و ویرانه ای بیش نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *