خانه / ویژه / متفرقه / نشست شورای راهبردی اجتماعی دفاتر فرهنگ استان مازندران در واحد ساری

نشست شورای راهبردی اجتماعی دفاتر فرهنگ استان مازندران در واحد ساری

نشست شورای راهبردی اجتماعی دفاتر فرهنگ استان مازندران  با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیمیان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری و در خرداد ماه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری دکتر شاهورانی نماینده تام الاختیار ریاست دانشگاه از برگزاری کنگره بین المللی علامه حائری مازندرانی به عنوان یکی از مفاخر وطرحهای ماندگار به میزبانی واحد ساری خبر داد.

دکتر شاهورانی نماینده تام الاختیار ریاست عالی دانشگاه گفت: یکی از مسائل و مشکلات مهم روز جامعه مسئله افراط و تفریط است که باید یکی از اهداف ما مصون نگه داشتن دانشگاه از این افراط و تفریط ها باشد.

وی ادامه داد: در مقابل این موضوع مسئله تعقل ، تدبر و اندیشه است و در دانشگاه انتظار داریم برنامه در جهت رشد تعقل تدبر و تفکر باشد و برنامه هایی که انجام می گیرد باید در همین راستا باشد.

دکتر شاهورانی مسئله دیگر و مهم در جامعه را قانون گریزی و عدم قانون پذیری عنوان داشت و افزود: آنچه که جامعه را حفظ نگه می دارد قانونگرایی افراد جامعه است که باید در دانشگاه آموزش به قانون پذیری و احترام به قانون مورد توجه قرارگیرد.

وی با بیان اینکه فرهنگ اسلامی در قانون اساسی ما متجلی است گفت: فعالیت آموزشی و فرهنگی در دانشگاهها باید بگونه ای باشد که دانشجویان قانون پذیر و متعهد تربیت شوند.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه باید محل اظهار نظر و تبادل افکار باشد افزود: کرسی های آزاد اندیشی که مقام معظم رهبری چندین سال قبل مطرح نمودند راهی جهت طرح ایده ها و افکار دانشجویان است که بخش مهمی از فعالیتهای فرهنگی باید در این جهت باشد.

دکتر شاهورانی ملاک درجه بندی انسانها را صفات ولایی و خدایی عنوان کرد و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر شرط ولایت است و ولایت وسلیه ای برای درجه بندی انسانها که مسئولین فرهنگی باید به این موضوع دقت داشته باشند.

وی یکی از ویژگیهای استان مازندران را وجود علما و بزرگان علمی و دینی عنوان کرد و گفت: برخی از این علما ناشناخته مانده اند مانند مرحوم آیت ا… علامه حائری مازندرانی که یکی از علمای بزرگ دینی است و بیش از ۵۰۰ جلد تالیف دارد که گنجینه ارزشمندی است و در آینده نزدیک با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری اولین کنگره بین اللمللی علامه حائری مازندرانی در این واحد برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *