خانه / ویژه / متفرقه / سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و روز مرد در واحد جویبار

سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و روز مرد در واحد جویبار

به گزارش آنا از جویبار: مراسم بزرگداشت مقام معلم و سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی (ع) و روز مرد در سالن اجتماعات واحد جویبار برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیمیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های آزاد اسلامی استان مازندران ضمن تبریک روز معلم و ولادت مولای متقیان، ده ویژگی ممتاز شهید مطهری را از قول استادش آیت الله طباطبایی نقل کرد.

وی افزود استاد مطهری یک پرسشگر نقاد بود اسلام می‌فرماید روحیه پرسشگری سبب تولید علم می‌شود و اگر جامعه پرسشگر نباشد عوام می‌ماند. دومین عادت استاد مطهری این بود که نه یک حرف را بی‌دلیل از کسی می‌پذیرفت و نه یک کلمه حرف بی‌دلیل بر زبان جاری می‌کرد. سومین ویژگی شهید مطهری این بود که استاد گرانقدر یک دقیقه از عمرش را تلف نکرده بود و برای یک سخنرانی یا یک تدریس بین ۲۰ تا ۴۰ ساعت مطالعه می‌کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیمیان پنجمین ویژگی برجسته استاد مطهری را از زبان آیت‌الله طباطبایی بیان کرد و گفت ایشان حریم اساتید خود را نگه می‌داشت و برای استادانش حرمت قائل بود. همچنین ششمین خصوصیت استاد جمع‌بندی و گروه‌بندی مطالب و ویژگی‌های دیگر او جامعیت و به روز بودن و جنگیدن همزمان در دو جبهه تحجر و ارتجاع و جبهه مبارزه با اندیشه‌های روشنفکرمأبانه غرب‌زدگی بود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران نهمین ویژگی استاد را اینچنین عنوان کرد استاد مطهری اهل تعبد و نوافل بود و دهمین ویژگی ممتاز این شهید گرانقدر این بود که تن وی در اختیار روحش بود. و این ده مورد از مقام برجسته استاد شهید مرتضی مطهری از دو مصاحبه‌ای که بعد از شهادت ایشان از زبان استادش آیت الله طباطبایی نقل شده بود استخراج کرده است.

رئیس واحد جویبار نیز ضمن تبریک عید ولادت حضرت علی(ع) و روز معلم عنوان کرد حضرت علی(ع) به غیر از اسلام در دیگر ادیان نیز شناخته شده است و نام او را بر زبان می‌آورند.

دکتر جانباز قبادی با اشاره به حدیثی از مولای متقیان که فرمود هر کس مرا کلمه ای بیاموزد مرا بنده خویش ساخته است به مقام و جایگاه معلم و استاد در این حدیث اشاره کرد و گفت خداوند خود نخستین معلم بشریت است و معلم بودن ویژگی است که خداوند به برخی عطا کرده است و به استادان توصیه کرد که قدر این جایگاه را بدانند و رسالت معلم بودن بسیار سنگین است.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت اساتید واحد در خصوص ترفیعات و تبدیل وضعیت‌های اساتید واحد ارائه داد و از آنان خواست تا با همکاری در طرح‌های برون دانشگاهی و طرح‌های پژوهشی کاربردی و با همدلی و همزبانی با مسئولین دانشگاه در پیشبرد اهداف این مجموعه دانشگاهی سهیم باشند.

این مراسم با اهداء هدایایی به اساتید و کارکنان مرد واحد همراه بوده است و همچنین به مناسبت روز کارگر از کارکنان خدماتی واحد با هدایایی تقدیر به عمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *