خانه / اخبار نهاد / تشرف کاروان استادان دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به نجف ،کربلا و کاظمین در نوروز ۹۴

تشرف کاروان استادان دانشگاه آزاد اسلامی مازندران به نجف ،کربلا و کاظمین در نوروز ۹۴

با برنامه ریزی و اقدام دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران ۱۲ نفر از استادان دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران به اتفاق اعضای خانواده در قالب یک کاروان ۳۸ نفره از ۶ تا ۱۳ فروردین ۹۴ به زیارت نجف image8اشرف ،کربلای معلا و کاظمین مشرف شدند.

بازدید از دانشگاه شهر کربلا و ملاقات با حجت الاسلام نجفی مسئول بعثه عتبات از برنامه های جانبی این کاروان بوده است .

رئیس دانشگاه کربلا در استقبال و بدرقه اساتید حضور داشت و به مدت ۳ ساعت رئیس دانشکده الهیات همراه با مسئول دفتر ریاست دانشگاه به تشریح عملکرد دانشگاه پرداختند. حضور در چند کلاس درس ،شرکت در یک هم اندیشی ،بازدید از کتابخانه و مسجد از دیگر برنامه های این بازدید بوده است.

حجت الاسلام نجفی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عتبات عالیات بر ضرورت تبادل میان امور آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه های کشور و دانشگاه کربلا تاکید کرد و افزود حتی زمینه ادامه تحصیل دانشجویان دانشگاه های عراق در ایران و واحد های دانشگاه آزاد اسلامی در مقاطع دکتری وجود دارد.

پیشنهاد و هماهنگی این سفر معنوی از سوی دکتر محمد رضا باقرزاده رئیس واحد قائمشهر و دبیر هم اندیشی آزاد اسلامی مازندران مطرح شده است. حجت الاسلام دکتر ابراهیمیان در ماه آخر سال ۹۳ در جمع روسای واحد های آزاد اسلامی مازندران موضوع تشرف اساتید به عتبات را طرح و تصویب نموده است.

این کاروان از مسیر ساری به نجف اعزام شده ۳ روز در نجف اشرف و ۳ روز در کربلا و ۱ روز در کاظمین حضور داشته و از مسیر بغداد به ساری بازگشتند.

حجت السلام حاج آقا رحیمیان، روحانی کاروان و مسئول استانی نهاد مازندران ، با توجه به حضور دو تن از روسای واحدها و چند تن از دکترای الهیات و علوم انسانی سعی کرد مکان های زیارتی را با توجه با تاریخچه و وقایع تاریخی و رویکرد علمی مورد شرح و بررسی قرار دهد.

در مجموع با توجه به رضایت اعضای این کاروان زیارتی ،دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی مازندران قصد دارد عتبات عالیات را به عنوان یکی از مراکز معنوی برای استادان مورد توجه بیشتر قرار دهد.

image5 ۳bc7aa7f337d2b6d218588b9fca9e94f_XL image3 image7 image10 image14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *