خانه / اخبار نهاد / کارگاه آموزش قدرت کلام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

کارگاه آموزش قدرت کلام در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

به همت مرکز فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران “کارگاه  آموزش قدرت کلام ” در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل با تدریس استاد حسین طالب نژاد برگزار گردید.ae265ec8d02add74bcb0f72e47ec001b_L

این نشست که در تاریخ ۹۳/۹/۱۶ و در مرکز فرهنگی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان مازندران برگزار شد. آقای طالب نژاد به بررسی موضوع مورد نظر نمود و انعکاس آن از سوی دانشجویان بطور مثبت ارزیابی شد.

طالب نژاد در ابتدای این کارگاه گفت: واقعیت این است که دستاوردها و بازتابهای مهارت سخنوری و برخورداری از نفوذ کلام ، تنها منحصر به حوزه کاری و دنیای تجاری نیست بلکه به باور روانشناسان و صاحب نظران این امر ارتباط تنگاتنگی با شخصیت پویا و بالنده فرد دارد . این مهارت به طور خودکار تصویر ذهنی و خودباوری فرد را تقویت می کند و از آنجایی که کامیابی رابطه تنگاتنگی با تصویر ذهنی مثبت (خودباوری) دارد و چون اعتماد به نفس جهت تحقق هر هدفی کاملا ضروری است به این علت به نفع شخص است که در راستای کسب قدرت بیان سرمایه گذاری های لازمه را بنماید.

طالب نژاد با بیان اینکه این مهارت زندگی بخش ، هنری اکتسابی است گفت:  فرد از طریق تمرین ، تکرار ،سرمایه گذاری و مشغولیت ذهنی کافی می تواند به سادگی از امتیازات بی شمار این مهارت برخوردار شود مشروط بر آنکه بر سرخوردگیهای اولیه در راه دستیابی به این هدف چیره شود .چون از طریق تمرین ، مهارت و آزمایش و خطاست که در نهایت فرد با غلبه کردن بر ناکامی های اولیه بر این مهارت مسلط می شود . این کتاب مراحل و لوازم این هنر به زبان ساده بیان شده است . از مواردی که باید به آن و شاخصه هایی که همواره مورد بررسی قرار می گیرد؛ حوزه تجارت ،سیاست و زندگی شخص ،تکنیک ها و استراتژی های سخنرانان برجسته و معیارهای موفقیت بانفوذ کلام ،راز و رمزهای سخنوری و هنر بلاغت ،برنامه ریزی به زبان ساده،اعتماد به نفس و تسلط ذهنی ،قرص و محکم در برابر مخاطب ظاهر شدن ،‌تسلط در جلسات و مذاکرات کوچک ،سلطه بر تریبون و میز خطابه ،تسلط صوتی ،شیوه های تقویت صدا و فوت و فن های حرفه ای و تکنیک های سخنرانان مسلط می باشد.

وی در پایان گفت: تا وقتی که شنوندگان به وضوح از نقطه نظرات و دیدگاه های کاری افراد آگاه نشوند ، سرمایه و وقت ارزشمند خود را به خطر نمی اندازند . بنابراین به این علت است که فرد جهت کسب موفقیت بیشتر نیاز به قدرت بیان دارد تا بدین وسیله نقطه نظراتش را هر چه روشن تر در اختیار شنوندگان و مخاطبان قرار دهد .

حدود ۲۸ نفر از دانشجو های خواهر و برادر با شور واشتیاق در این نشست حاضرشدند. و جلسه با پرسش و پاسخ به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *