خانه / اخبار نهاد / برگزاری کارگاه عشق قبل از ازدواج یا بعد از آن؛باید ها و نباید ها در واحد چالوس

برگزاری کارگاه عشق قبل از ازدواج یا بعد از آن؛باید ها و نباید ها در واحد چالوس

از سلسله برگزاری کرسی های آزاد اندیشی به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد چالوس با مشارکت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان مازندران همایش «کوچه باغ خوشبختی » تحت عنوان : عشق قبل ازدواج ویا بعد از آن «بایدها ونبایدها»با حضور دکتر سید محمود انوشه مدرس مباحث موفقیت ومهارت های زندگی در سالن همایش این دانشگاه برگزار شد.

دکتر سید محمود انوشه در بخشی از سخنان خودبابیان اینکه خانواده به مفهوم محدود آن عبارت است از یک واحد اجتماعی ؛ ناشی از ازدواج یک زن ومرد که فرزندان پدید آمده وآن را تکمیل میکند اسلام خانواده را گروهی متشکل از افراد  ،دارای شخصیت مدنی ،حقوقی ومعنوی معرفی میکند که هسته ی اولیه آن را ازدواج مشروع زن ومرد تشکیل میدهد. براین اساس خانواده یک تاسیس حقوقی بحساب خواهد آمد که اعضای آن با رشته خونی باهم پیوند پیدا می کنند .جامعه شناسان خانواده را یک پدیده تاریخی میدانند که از اجتماع کلی جدانیست . واحدی است اجتماعی که در عین حال خصایص یک نهاد ویک گروه را واجد است .

روابط اعضای خانواده نسبت به هم بر مبنای صمیمیت ؛ فداکاری وگذشت باشد .خانواده تنها نظام اجتماعی است که در همه جوامع ، از مذهبی وغیر مذهبی پذیرفته شده وتوسعه یافته است مدیریت خانواده در اغلب موارد شوهر «رئیس خانواده» وزن «مدیر داخلی » به حساب می آید امری که در اسلام هم بر این اساس به پیش می رود و عشق پیوند تفاوتهاست و معجزه اش نادیده گرفتن کمبود هاست نگذار هرکسی قسمتی از تو را بدزدد ،قلبت را به سمت نیکی ها سوق بده به سمت خوبی ها رها کن با همه مهربان باش با اطمینان قلبی صحبت کردن را فراموش نکن. بانو چراغ روشنایی بالای سر جا دارد اما ای بانو برای خودت حرمت نگهدار چون اندام ،زیبایی،پول،تحصیلات…و تنها و فقط وفقط یک چیز می ماند وفاداری- صداقت- پاکی زن و مرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *